Chodziarze ze Stali po olimpijskim starcie

Opublikowano: 19-08-2016

19 sierpnia na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio w chodzie sportowym rywalizowali lekkoatleci LKS Stali Mielec. Paulina Buziak na dystansie 20 kilometrów, a Rafał Augustyn pokonał trasę 50 kilometrów.

Buziak ukończyła zawody na 28 pozycji, będąc najlepszą z Polek startujących na tym dystansie. Trasę pokonała w czasie 1.35.1. Zwyciężyła Chinka Hong Liu 1.28.35. Startowało 74 zawodniczki.

Jako 22 z czasem 3.55. 51 na metę dotarł 32-letni Augustyn. Był drugim z polskich reprezentantów startujących w tej konkurencji. Mielczanin do zwycięzcy stracił 15 minut. Wygrał Słowak Matej Toth. Czas tryumfatora na tym morderczym dystansie to 3.48.58. Rywalizowało 80 zawodników.

Paulina Buziak, Rafał Augustyn to dwójka z czwórki lekkoatletów z podkarpackich klubów, rywalizujących w olimpijskich zawodach w Brazylii.