SPR Stal po przerwie zbiła KPR Legionowo – zdjęcia

Opublikowano: 09-09-2017

W 2 kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn, 9 września, piłkarze ręczni SPR Stali Mielec zwyciężyli 32-28 na własnym parkiecie KPR Legionowo. "Czeczeńcy" przegrali pierwszą połowę, ale po zmianie stron mocno zbili rywala z Mazowsza, który zdobył tylko 10 bramek.

Ciekawym i emocjonującym był pionierski bój mieleckiego zespołu w roli gospodarza pojedynku PGNiG Superligi w sezonie 2017/18.

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych. SPR Stal miała problemy w defensywie i przed przerwą przegrywała różnicą 5 bramek.

Druga odsłona to “odmiana” Mielczan, którzy rządzili na boisku i nie pozwolili przyjezdnym na wiele. Bardzo dobre zawody rozegrał pozyskany latem przez SPR Stal Mielec, Chorwacki rozgrywający Rudolf Cuzic. Był on najskuteczniejszym zawodnikiem “Czeczenów”. Został MVP meczu.

W bramce gospodarzy doskonałymi interwencjami popisywał się Tomasz Wiśniewski. 4 gole zdobył dla Mielczan zdobył rozgrywający Tomasz Mochocki, który znów jest w SPR Stal, o ostatnio był szczypiornistą KPR Legionowo.

Najbliższym przeciwnikiem Mielczan w wyjazdowym pojedynku będzie plasująca się w końcu tabeli MKS Kalisz. Termin spotkania 17 września.

SPR Stal Mielec – KPR Legionowo 32-28 (13-18)

SPR Stal: Wiśniewski, Lipka – Krupa 7, Wilk 3, Krępa 1 , Janyst 4, Wypych, Mochocki 4, Kłoda, Sarajlić 1, Kawka 4, Cuzić 8, Wojkowski. Trenerzy: Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej.

KPR Legionowo: Krekora, Kujawa – Adamski 4, Grabowski 6, Jędrzejewski 3, Prątnicki 1, Fugiel, Kowalik 1, Ignasiak 2, Brinovec 2, Gawęcki, Niedziółka, Ciok 6, Rutkowski 3. Trener: Marcin Smolarczyk.

Kary: 10 i 16 minut.

Sędziowali: Michał Chodorek i Paweł Popiel z Kielc.

Widzów: 250.

Foto główne: SPR Stal Mielec

Wyniki i tabela zbiorcza PGNiG Superligi Mężczyzn (kolorami zaznaczone zespoły rywalizujące w grupie granatowej oraz pomarańczowej) tutaj.