Brayn Bouffier najlepszy raz piąty

Opublikowano: 06-08-2017

Załoga Brayn Bouffier Gilbert Dini (Ford Fiesta R5) zwyciężyła w rozgrywanym w dniach 3-5 sierpnia 26 Rajdzie Rzeszowskim 2017. Francuz tryumfował w podkarpackiej rywalizacji 5 raz. Rzeszowianin Grzegorz Grzyb z pilotem Grzegorzem Browińskim (Skoda Fabia R5) zajął 4 miejsce.

Tryumfująca w rajdzie francuska załoga wygrała 8 z 11 odcinków specjalnych, które liczyły blisko 215 kilometrów.

Na 2 miejscu rajdowe zmagania w stolicy Podkarpacia i okolicach, ze stratą 38 sekund do najlepszych, ukończył trzykrotny jego zwycięzca, Kajetan Kajetanowicz i pilot Jarosław Baran (Ford Fiesta R5).  który został liderem klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Europy.

Na 3 miejscu uplasowała się załoga Marijan Griebel Stefan Kopczyk (Skoda Fabia R5), która była 58 sekund za zwycięzcami.

26 Rajd Rzeszowski był piątą rundą Mistrzostw Europy 2017 i trzecią rundą Mistrzostw Polski. Rywalizowało w nim 96 ekip.