Wojewódzkie mistrzostwa w przełajach w Kolbuszowej

Opublikowano: 27-02-2017

25 lutego w Kolbuszowej rozegrano Mistrzostwa Podkarpacia w biegach przełajowych. Startowało 160 biegaczy, w tym reprezentanci 3 klubów z naszego regionu, CWKS Resovii Rzeszów, LKS Stal Mielec i Tiki-Taka Kolbuszowa.

W klasyfikacji medalowej wojewódzkiego czempionatu rozgrywanego na dystansach od 500 do 3000 metrów zwyciężyli Rzeszowianie. Zdobyli oni 9 medali (3 złote, 2 srebrne, 4 brązowe).

Na 3 miejscu byli Kolbuszowianie, którzy wywalczyli 3 medale (2 złote, 1 srebrny).

Mielecka drużyna uplasowała się na 8 pozycji z 2 medalami (1 srebrny, 1 brązowy).

Mistrzowie Podkarpacia z Tiki-Taka to Monika Węgrzyn – młodziczki, Szymon Zięba – juniorzy.

Na najwyższym stopniu podium w wojewódzkich zmaganiach z CWKS Resovia stawali Jakub Kozdrański – młodzik, Jakub Przydział – junior młodszy, Paulina Szostecka – juniorka.