4 medale Azalii w MP

Opublikowano: 08-01-2017

Na różnych stopniach podium Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, w Sławnie stanęły w pierwszy weekend stycznia zawodniczki Poltino Smak EKO Azalii Brzóza Królewska. Podopieczne trenera Stanisława Zygmunta w województwie zachodniopomorskim wywalczyły 4 medale.

Mistrzostwo Polski w zmaganiach juniorek młodszych zdobyła Brygida Piersiak. Wyprzedziła klubową koleżankę, Zuzannę Flis. Wicemistrzostwo kraju w grupie juniorek i w kategorii do 23 lat wywalczyła Kinga Kalembkiewicz.

Tuż za podium, na 4 pozycji  w rywalizacji młodziczek uplasowała się Malwina Mul, która musiała walczyć nie tylko z rywalkami, ale też z chorobą. Kinga Kalembkiewicz została rezerwową w kadrze Polski na mistrzostwa globu jakie rozegrane zostaną w styczniu na trasach w Luksemburgu.

W  Sławnie jeździli  też  młodzi przełajowcy  Stali  Rzeszów. Najlepiej z nich zaprezentował się Mateusz  Szymbara. W  kategorii młodzików był 4. W klasyfikacji drużynowej  krajowego czempionatu, zespół Azalii Brzóza Królewska zajął 3 miejsce. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym rozegrano 80 raz.