Izolator stracił pierwsze punkty. IV liga podkarpacka – podsumowanie 5 kolejki

Opublikowano: 01-09-2016
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, IV Liga

Izolator Boguchwała w 5 kolejce wojewódzkiej ligi stracił pierwsze w tym sezonie punkty. Zespół trenera Andrzeja Szymańskiego zremisował w gościach z Polonią Przemyśl.

W Przemyślu dużo było gry w środku pola. Brak rozstrzygnięcia nikogo nie krzywdzi. Mimo remisu, który jest sukcesem miejscowych, “Izolacja” utrzymała pozycję wicelidera. Na czele wciąż Wólczanka Wólka Pełkińska.

Ciekawym, trzymającym do ostatnich minut w niewiadomej wyniku było spotkanie dwu naszych regionalnych teamów w Pilźnie.  Tam miejscowy Rzemieślnik ograł beniaminka, Głogovię Głogów. Gospodarze po 50 minutach prowadzili 3-0. Ekipa trenera Krzysztofa Koraba nie pasowała. Ambitnie walczyła do ostatniego gwizdka. Na wyrównanie brakło czasu.

Błękitni Ropczyce drugi raz w tym sezonie przegrali na wyjeździe. Zespół ze stolicy powiatu ropczycko-sędziszowskiego uległ Czarnym Jasło, którzy ostatnie pół godziny grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla jednego z ich zawodników. Sympatycy teamu z Ropczyc liczyli w Jaśle na punkty.

Igloopolowi Dębica nie wróżono punktowych zdobyczy w pojedynku z Sokołem w Nisku. I tak się stało. Niemniej żeby wywalczyć ich komplet, gospodarze musieli się solidnie napracować. “Morsy” stawiały się “Sokołom”. Piotr Syguła nie wykorzystał rzutu karnego dla gości.

W 90 minucie trzy punkty po bramce z karnego stracił w Nowej Dębie Wisłok Wiśniowa. Nasz zespół prowadzenie w boju z Stalą objął 10 minut przed końcem gry, po golu doświadczonego Janusza Wolańskiego. Ostatni kwadrans był najciekawszym fragmentem pojedynku, w którym Wisłok nastawił się na kontry.

Następna, 6 kolejka IV ligi podkarpackiej już w weekend, 3,4 września. Arcyciekawie zapowiada się mecz w Boguchwale, gdzie 2 w tabeli Izolator podejmować będzie plasujący się na 3 pozycji Sokół Nisko.

Czarni Jasło – Błękitni Ropczyce 2-0 (1-0)

Stal Nowa Dęba – Wisłok Wiśniowa 1-1 (0-0)

Rzemieślnik Pilzno – Głogovia Głogów Młp. 3-2 (1-0)

Sokół Nisko – Igloopol Dębica 2-1 (1-1)

Wyniki pozostałych spotkań 5 kolejki IV ligi i tabela w zakładce “Tabele – Terminarze”

Tekst i foto: S.Siwiec