Sensacja! Mistrz kraju, Legia Warszawa, pokonana w stolicy przez Stal Mielec. Trzy rzuty karne

Opublikowano: 18-12-2020

W ostatnim w 2020 roku pojedynku PKO BP Ekstraklasy, piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali w wyjazdowym meczu mistrza kraju, Legię Warszawa. Mielczanie strzelili w stolicy kraju trzy gole.

Zespół Stali nie uląkł się Legii i po zażartym spotkaniu, wygrywając ze stołecznym zespołem na jego terenie, sprawił mega sensację.

Stalowcy prowadzili już 4 minucie kiedy, Maciej Domański skutecznie wyegzekwował rzut karny podyktowany za faul wychowanka Igloopolu Dębica, Artura Jędrzejczyka na Łukaszu Zjawińskim.

“Wojskowi” po stracie gola ruszyli do ataków, a Mielczanie skupili się na defensywie. Ataki zespołu trenera Czesława Michniewicza sprawiły, że po dwudziestu minutach od straty bramki wyszedł on na prowadzenie.

Drużyna znad Wisłoki jeszcze przed przerwą wyrównała. Było to znów po rzucie karnym. Popularny” Zjawa”, mający za sobą gry w młodzieżowym o rezerwowym teamie Legii, znów był faulowanym i raz kolejny “Doman” z trafił do bramki gospodarzy z jedenastu metrów.

Po zmianie stron “Legioniści” nadal przeważali, ale to ekipa znad Wisłoki zdobyła bramkę, i jak się okazało zwycięską. Autorem był Grzegorz Tomasiewicz, także niegdysiejszy zawodników juniorów i Legii II.

Zespół Stali  na Łazienkowskiej wygrał Warszawie pierwszy wyjazdowy ligowy bój sezonu 2020/21. Ograł lidera ekstraklasowego szczebla po 14 seriach gier 2020/21.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, dużo zdrowia nas ten mecz kosztował, bo chłopcy przebiegli ponad 123 kilometry z tego co mi wiadomo. Szarpali znowu. Trzeba pochwalić nasze lwy, bo tak je ostatnio nazwałem, że walczyliśmy jak lwy i tutaj było podobnie. Było widać przewagę przecież Legii, bo to jest drużyna według mnie najlepsza w Polsce. Operowali piłką i jakość piłkarska jest ogromna jak na polskie warunki. My gdzieś dzięki swojemu sprytowi i umiejętnościami, gdzieś byliśmy cały czas w grze – powiedział Leszek Ojrzyński, trener podkarpackiego teamu.

Najbliższy pojedynek: PGE FKS Stal Mielec – Śląsk Wrocław. Termin 1 luty 2021.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

14  kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (18.12.2020), Legia Warszawa – PGE FKS Stal Mielec 2-3 (2-2)

Bramki:  0-1 Domański (5-rzut karny), 1-1 Slisz (17), 2-1 Pekhart (24), 2-2 Domański (43- rzut karny), 2-3 Tomasiewicz (59-rzut karny).

Legia: Boruc – Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović, Wszołek (73′ Rosołek), Slisz, Martins (60′ Joel Valencia), Luquinhas, Skibicki (60′ Cholewiak), Pekhart. Trener: Czesław Michniewicz.

PGE FKS Stal: Gliwa – Kościelny, Czorbadżijski, Tomasiewicz (89′ Matras), Flis, Prokić (59′ Urbańczyk), Getinger, Dadok (46′ Mateusz Mak), Żyro, Domański (46′ Forsell), Zjawiński (74′ Pawłowski). Trener: Leszek Ojrzyński.

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Luquinhas, Wieteska – Tomasiewicz, Żyro, Pawłowski.

Sędziował: Bartosz Frankowski z Torunia.