Developres SkyRes bliżej finału LSK 2017/18

Opublikowano: 16-04-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Drużyna siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów, 16 kwietnia, w pierwszym pojedynku półfinałowym Ligi Siatkówki Kobiet 2017/18 pokonała KS Commercecon Łódź. Rzeszowianki są o jedną wygraną od finału LSK.

Pasjonującym widowiskiem, był pierwszy mecz 1/2 finału Ligi Siatkówki Kobiet 2017/18 pomiędzy teamami z Rzeszowa i Łodzi.

Dwa sety rozpoczynające półfinałową wygrały solidniej prezentujące się gospodynie. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem. W trzecim secie Łodzianki rozbiły Rzeszowianki, wykorzystując rozluźnienie jakie wkradło się w szeregi miejscowych.

W czwartej partii wynik “falował”. Jej początek należał do gospodyń, z czasem rozgorzała zacięta walka, którą wygrywają Łodzianki. Tie-brak pod dyktando miejscowych.

Był to trzeci ligowy bój obu drużyn w sezonie 2017/18, i trzeci raz był wynik 3-2. Poprzednie dwa wygrywał team z “Miasta Włókniarzy”.

Kolejny mecz w Łodzi, 19 kwietnia. Do finału LSK awansuje zwycięzca dwóch pojedynków.

Developres SkyRes Rzeszów  – ŁKS Commercecon 3-2 (25-22, 25-21, 16-25, 27-29, 15-7)

Developres SkyRes: Kaczmar, Rousseaux, Żabińska, Helić, Blagojević, Ptak, Sawicka (libero) oraz Ganszczyk, Kaczorowska, Żak, Andruszko, Rabka. Trener: Lorenzo Micelli.

ŁKS Commercecon: Papafotiou, Sielicka, Kwiatkowska, Bidias, Kowalińska, Efimienko, Strasz (libero) oraz McClendon, Mras. Trener:  Michał Masek.

Sędziowali: Mariusz Fiutek i Rafał Pośpiech, Śląski Związek Piłki Siatkowej.

Widzów: 1400.