Resovia przegrywa w pierwszym półfinale PlusLigi 2023/24

Opublikowano: 17-04-2024
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze zespołu Asseco Resovii Rzeszów doznali porażki w pierwszym meczu półfinałowym PlusLigi sezonu 2023/24. Po zaciętym boju "Soviacy" ulegli drużynie Jastrzębskiego Węgla. Rozstrzygnął tie-break.

Po pasjonującym boju, który trwał 170 minut ekipa z Górnego Śląska pokonała w 1/2 finału zespół ze stolicy Podkarpacia. MVP pojedynku był, francuski atakujący Jastrzębian, Jean Patry. Zdobył także najwięcej, bo 29 punktów. Kolejny, decydujący mecz 20 kwietnia 2024.

Jastrzębski Węgiel by wywalczyć promocję do finału musi zwyciężyć, lub w przypadku przegranej 2-3 tryumfu w “złotym secie”. “Sovia” musi zwyciężyć. W przypadku  ogrania  przeciwnika 3-2, zostanie rozegrany złoty set.

Wkrótce więcej…

1 mecz półfinałowy PlusLigi 2023/24 (17 kwietnia 2024), Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2-3 (32-30, 21-25, 28-30, 25-22, 10-15)

Asseco Resovia: Drzyzga, Defalco, Bucki, Kochanowski, Kłos, Louati, Zatorski (libero) oraz Cebulj, Kozub, Staszewski, Mordyl. Trener: Giampaolo Medei.

Jastrzębie: Toniutti, Patry, Fornal, Gladyr, Huber, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Scalater, Macionczyk. Trener: Marcelo Mendez.

Sędziowali: Maciej Twardowski i Wojciech Głód z Radomia.

Widzów: 4000.