Derby Rzeszowa, czyli remis. Resovia prowadziła Stal wyrównywała – zdjęcia

Opublikowano: 12-10-2016
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

W rozegranych dziś 81 derby Rzeszowa był remis 2-2. Resovia dwukrotnie obejmowała prowadzenie, Stal wyrównywała. Było to zaległe spotkanie z 5 kolejki III ligi grupy IV, planowane pierwotnie na koniec sierpnia.

W siąpiącym deszczu, na grząskiej, ciężkiej murawie oba zespoły stoczyły zacięty bój, jak na derby przystało.

Gospodarze dyktowali warunki gry. Goście umiejętnie kontrowali. Ciekawsza była pierwsza połowa, w której mniejsza niż można było się spodziewać rzesza kibiców, zobaczyła trzy gole.

Po niespełna kwadransie na tablicy wyników widniał już remis 1-1.  Na przerwę wygrywający schodzili Resoviacy. Gola na 1-2 strzelił Arkadiusz Staszczak, 24-letni nabytek Resovii z rezerw Górnika Zabrze.

Początek drugiej połowy to mało ciekawy fragment derbowego meczu. Ekipa Stali rozpędzała się i do remisu doprowadził jej wychowanek, Sebastian Brocki.

Do końca meczu gospodarze atakowali.”Pasiaki” nie dały się jednak zaskoczyć i mecz zakończył się rezultatem nierozstrzygniętym.

Stal zremisowała pierwszy raz w tym sezonie na własnym boisku, a Resovia osiągnęła pionierski w ligowych zmaganiach 2016/17 remis w gościach.

Tegoroczne derby to także walka o dodatkowe finansowe wsparcie, który miejski urząd obiecał zespołowi wyżej sklasyfikowanemu w tabeli po rundzie jesiennej, jeżeli będzie miał szanse na awans na drugoligowy szczebel.

Po rozegraniu 11 pojedynków Stal o 1 punkt wyprzedza Resovię, czyli po derbach jest tak, jak było przed ich rozegraniem.

W najbliższych spotkaniach rozgrywanych w weekend, Stal w derbach województwa podejmuje JKS Jarosław, a Resovia jedzie na wyjazdowe spotkanie do Orląt Radzyń Podlaski.

Stal Rzeszów – Resovia Rzeszów 2-2 (1-2)

Bramki:  0-1 Pałys-Rydzik (8), 1-1 Giel (13),  1-2 Staszczak (41),  2-2 Brocki (57).

Stal: Wieczerzak – Skała, Baran (72. Zięba), Drelich, Maślany, Gil (71. Lisańczuk), Szeliga, Reiman, Giel (82. Więcek), Brocki, Prędota.

Resovia: Pietryka – Baran, Barszczak (76. Bieniasz), Żmuda, Makowski, Domoń, Kaliniec (71. Dziedzic), Pałys – Rydzik (87. Świst), Kmiotek (68. Daniel), Staszczak, Buczek.

Sędziował: Mateusz Nowak ze Stalowej Woli.

Żółte kartki: A.Baran – M.Baran, Barszczak,Daniel.
Widzów: 1200.