Po dogrywce lepsi w Tychach

Opublikowano: 21-01-2017

Dogrywki by zwyciężyć w meczu 18 kolejki I ligi z GKS Tychy potrzebowali koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut. Pojedynek był wielce ciekawym widowiskiem.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy pionierską kwartę wygrali różnicą 13 punktów.

Od pierwszych chwil drugiej kwarty Łańcut zwarł szyki i pod wodzą najlepszego na placu gry Sebastiana Szymańskiego zaczął gonić Tychy. W połowie trzeciego starcia Sokół wyszedł na prowadzenie. Miejscowi nie odpuszczali i trwała zażarta walka, o której rozstrzygnięciu zadecydowała dogrywka.

W niej “szalał” Szymański popisując się skutecznymi rzutami. Double-double w meczu zanotował Marcin Sroka. Tychy z Łańcutem przegrały 2 pojedynek w sezonie 2016/17 występując w roli gospodarza.

Sokół Max Elektro jest na czele tabeli I ligi, 34 punkty. Na 2 miejscu Legia Warszawa, 32 punkty.

Najbliższy przeciwnik naszej drużyny to Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Mecz ten będący spotkaniem 19 kolejki I ligi rozegrany zostanie 28 stycznia.

GKS Tychy – Sokół Max Elektro Łańcut 84-86 (21-8, 20-26, 14-17, 16-20, dogrywka 13-15)

GKS: Kowalewski 21, Mazur 20, Basiński 12, Bzdyra 10, Zub 8, Barycz 5, Szpyrka 4, Deja 2, Piechowicz 2.

Trener: Tomasz Jagiełka.