napisaĆ, MECZE STALI, LICZY STALI, SKŁAD PKO BP 2020/21, II LIGA, MECZE LIGOWE RESOVII, STALI, MECZE BAAŻOWE, BIJATYKA, 4 LIGA 2020Żołnierze z Rzeszowa mistrzami NATO,, bróza krołewska, final six
Opublikowano: 30-05-2026
Kategoria: BEZ KATEGORII
Reprezentacja Wojska Polskiego Polski została Drużynowym Mistrzem NATO (Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego) 2018 w szachach. W kadrze Polski występowali dwaj żołnierze wojsk, których dowództwo jest w Rzeszowie.
Czempionat NATO, w którym Polska zwyciężyła w drużynowych szachach klasycznych rozegrano w dniach 4-8 czerwca w Lubbock w Teksasie, w USA. Rywalizowało 10 państw.
W składzie polskiej kadry byli c z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie i porucznik Mateusz Sypień z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.
Zawody Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwa NATO odbyły się 29 raz.
