LUKS Lubzina i medale ME w Grecji! sprawdzić
W Grecji, Loutraki, region Peloponezu z trzecią dekadą maja 2024 roku, rozegrano Mistrzostwa Europy w sumo. Kontynentalny czempionat odbywał się w grupie juniorów i seniorów. Medale zdobyli atleci LUKS Lubzina.
Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów 2024 w sumo jakie odbyły się na Półwyspie Bałkańskim, to dla zespołu El-Bet LUKS Lubzina, zmagania, w których znów stają na podium.
Medaliści kontynentalnych zmagań:
Złoto i mistrzowski laur zdobył w wadze 70 kg, Daniel Ziobroń w stawce juniorów. Srebro za drugie miejsce w juniorskich zmaganiach kategorii 50 kg, wywalczyła Gabriela Warchoł. Wśród młodzieżowców Daniel Ziobroń został wicemistrzem kontynentu wagi 70 kg, a Jakub Micek stanął na trzecim stopniu podium w turnieju drużynowym.
W gronie dorosłych, czyli zawodach seniorskich trzecie lokaty wywalczyli Hubert Dęborowski – 70 kg i Rafał Glodek w turnieju drużynowym. Na 5 był Dawid Kuraś, a na 9 pozycji uplasował się Maciej Nowakowski.
Foto: Archiwum/Andrzej Jedynak
