Developres Rzeszów wygrywa raz trzeci w sezonie 2022/23

Opublikowano: 14-11-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W trzecim ligowym meczu Tauron Ligi 2022/23, siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów radowały się z trzeciego zwycięstwa. Pokonały drużynę ze stolicy województwa Małopolskiego.

Tak jak we wcześniejszych dwu pojedynkach Tauron Ligi 2022/23, tak i w trzecim ligowym boju najwyższego siatkarskiego krajowego szczebla płci pięknej, ekipa z Rzeszowa ograła rywalki w trzech setach. Pierwszy set to zdecydowany tryumf zespołu ze stolicy Podkarpacia.

W kolejnych partiach, drugiej i trzeciej, Tarnowianki, których coachem jest były szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu w latach 2013-2015, Marcin Wójtowicz, spisywały się lepiej, i długo toczyły z miejscowymi zacięty pojedynek.

Końcówki tych dwu setów to jednak dominacja “Rysic”, których libero Aleksandra Szczygłowska, została MVP meczu. Najwięcej punktów zdobyła atakująca gospodyń rodem z Czech, Gabriela Orvosova.

Najbliższy mecz: BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów. Termin 22 listopada 2022.

3 kolejka sezonu 2022/23, 14.11.2022Developres Bella Dolina Rzeszów – Roleski Grupa Azoty Tarnów 3-0 (25-12, 25-22, 25-22)

Developres Bella Dolina: Obiała, Wenerska, Kalandadze, Jurczyk, Orvosova, Szlagowska, Szczygłowska (libero) oraz Bińczycka, Centka , Rapacz. Trener: Stephane Antiga.

Grupa Azoty: Marcyniuk, Ponikowska, Łyczakowska, Świstek, Gerasymova, Lukić, Pawłowska (libero) oraz Szumera, Becheva. Trener: Marcin Wojtowicz.