7 goli derbach stolicy Podkarpacia i tryumf Apklan Resovii

Opublikowano: 01-10-2022

Aż 7 bramek padło w piłkarskich derbach Podkarpacia jakie miały miejsce 1 października 2022, w spotkaniu 12 kolejki Fortuna 1 Ligi sezonu 2022/23. Zwyciężył zespół Apklan Resovii Rzeszów.

88 derby Rzeszowa, które odbyły się w 274 roku 2022, były wielce ciekawym, pasjonującym piłkarskim spektaklem. Faworytem była Stal. Przeważała na placu gry, była 68 procent spotkania w posiadaniu piłki, ale po pasjonującym boju z kompletu punktów cieszyła się “Sovia”.

Ozdobą meczu był gol 28-letniego defensora Bartosza Kwietnia, który w końcowych minutach pojedynku, który trafił do bramki Stali za połowy boiska, z blisko 60 metrów (!).

– Myślę, ze był to dobry mecz. Nie było to widowisko zamknięte. Siedem bramek i kibice mieli co oglądać. Fajne akcje, niewykorzystane sytuacje z jednej i drugiej strony – stwierdził szkoleniowiec ekipy gości Mirosław Hajdo.

Najbliższe mecze: Apklan Resovia Rzeszów – Ruch Chorzów (8 października 2022), Arka Gdynia – Stal Rzeszów (9 października 2022).

12 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2022/23 (1 października 2022), Stal Rzeszów – Apklan Resovia Rzeszów 3-4 (0-2)

Bramki: 0-1 Wasiluk (32-rzut karny) 0-2 Górski (44), 1-2 samobójcza (48), 2-2 Prokić (52), 2-3 Antonik 70, 2-4 Kwiecień (82), 3-4 Prokić (90).

Stal: Pęksa – Polowiec, Pajnowski, Oleksy (90+1 Sadłocha), Głowacki, Poczobut, Wolski (76′ Danielewicz), Michalik (76′ Kłos), Olejarka (76′ Mustafaew), Piątek (46′ Małecki), Prokić. Trener: Daniel Myśliwiec.

Resovia: Pindroch – Mikulec, Bondarenko, Hoogenhout, Adamski, Vieira (67′ Mikrut), Wasiluk, Mróz (89′ Krasa), Bąk (67′ Kwiecień), Eizenchart (67′ Antonik), Górski (79′ Wojciechowski). Trener: Mirosław Hajdo.

Sędziował: Sebastian Jarzębak z Bytomia.

Żółte kartki: Pęksa, Małecki – Miklulec, Bondarenko, Kwiecień, Wasiluk.

Widzów: 7622.