Asseco Resovia zwycięża w Zawierciu za komplet punktów. Maciej Muzaj najskuteczniejszy i MVP

Opublikowano: 27-03-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej PlusLigi 2021/22 Asecco Resovia Rzeszów pokonała Zawierciu Aluron CMC Wartę. "Sovia" zrewanżowała się za porażkę w meczu pierwszej rundy w stolicy Podkarpacia.

Zespół ze Śląska, wygrał pionierskiego seta, ale w kolejnych partiach górowali Rzeszowianie. Druga odsłona to pewna wygrana Asseco Resovii. Zaciętymi pojedynkami były trzeci i czwarty set, które rozstrzygały się w ostatnich akcjach tych partii.

MVP trwającego 118 minut spotkania został atakujący Asseco Resovii Rzeszów, Maciej Muzaj, zdobywca aż 27 punktów, który brylował na parkiecie, zwłaszcza w ofensywie.

W najbliższym meczu, który będzie ostatnim spotkaniem rundy zasadniczej rzeszowska drużyna zagra z Cuprum Lubin. Termin 2 kwietnia 2022.

“Sovia” zajmuje 5 miejsce w tabeli PlusLigi i ma szansę uplasować się na 4 pozycji, przed grami play-off 2021/22.

25 kolejka PlusLigi 2021/22 (27.3.2022)Aluron CMC Warta Zawiercie  Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (25-21, 20-25, 23-25, 23-25)

Aluron CMC Warta Warta: Konarski, Zniszczoł, Conte, Niemiec, Tavares, Orczyk, Żurek (libero) oraz Malinowski, Rajsner. Trener: Igor Kolaković.

Asseco Resovia: Krulicki, Muzaj, Deroo, Drzyzga, Cebulj, Tammemaa, Zatorski (libero) oraz Bucki, Szerszeń, Woicki. Trener: Marcelo Mendez.

Sędziowali: Maciej Kolendowski i Paweł Burkiewicz.

Widzów: 1481.