Developres Bella Dolina Rzeszów nie będzie grał w półfinale LM 2021/22

Opublikowano: 16-03-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Team siatkarek Developres Bella Dolina Rzeszów nie awansował do półfinałowych gier Ligi Mistrzyń 2021/22. "Rysice" przegrały drugi mecz ćwierćfinałowy VakifBankiem w Stambule.

Pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek LM 2021/22 niespodziewanie wygrany 3-2 przez “Rysice” w stolicy Podkarpacia rozbudził wśród ich  kibiców nadzieję na ogranie utytułowanego przeciwnika, sprawienie sensacji i awans do półfinału.

Dwa pierwsze sety spotkania w Stambule po zdecydowane tryumfy ekipy VakifBanku. Trzecia partia, którą wygrały Rzeszowianki, jak i czwarty set, w którym tryumfowały gospodynie, będące dziesiąty raz z rzędu w półfinale LM były zaciętymi, emocjonującymi siatkarskimi spektaklami.

Porażka 3-1 w jedynej metropolii świata znajdującej się na dwóch kontynentach sprawiła, że team trenera Stephane Antiga pożegnał się w sezonie 2021/22 z najbardziej prestiżowymi klubowymi kobiecymi rozgrywkami. MVP spotkania została szwedzka zawodniczka tureckiego teamu Isabelle Haak.

– Myślę, że cała drużyna nauczyła się dużo zarówno dzisiaj jak i tydzień temu. Dzięki temu będziemy jeszcze mocniejsi – stwierdził  Stephan Antiga, trener DevelopRes Bella Dolina Rzeszów.

2 mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzyń 2021/22 (16 marca 2022),  VakifBank Stambuł – Developres Bella Dolina Rzeszów 3-1 (25-16, 25-19, 23-25, 25-23)

VakifBank: Ozbay, Ogbogu, Gabi, Haak, Bartsch-Hackley, Gunes, Aykac (libero) oraz Boz. Trener: Giovanni Guidetti.

Developres Bella Dolina: Honorio, Blagojević, Stencel, Wenerska, Bajema, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz,  Kalandadze, Bińczycka i Przybyła (libero). Trener: Stephane Antiga.