Po zaciętej, równej grze siatkarki z Rzeszowa lepsze w Legionowie

Opublikowano: 04-03-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Po trwającym 125 minut pojedynku zespół siatkarek Developres Bella Dolina Rzeszów ograł na Mazowszu drużynę IŁ Capital Legionovia Legionowo. Bój rozstrzygnięty został dopiero po tie-breaku.

Rzeszowianki, w dotychczasowych 19 pojedynkach Tauron Ligi 2021/22 przegrały tylko raz. Było to w listopadzie 2021 roku, z ekipą z Legionowa po tie-braeaku. Teraz także w pięciu odsłonach “Rysice” wygrały, czym zrewanżowały się  IŁ Capital Legionovii za tamtą porażkę.

Pierwsza dwa sety to efektowne tryumfy, raz zespołu gospodyń, raz drużyny gości. Trzecia i czwarta partia były zaciętymi bojami, z których górą był jedne, raz drugi zespół. Tie-brak to pewna wygrana drużyny ze stolicy Podkarpacia.

MVP spotkania została Magdalena Jurczyk, 27-letnia środkowa “Rysic”. Najbliższy mecz: Developres Bella Dolina Rzeszów – E.Leclerc Moya Radomka Radom. Termin 11 marca 2022.

20 kolejka Tauron Ligi sezonu 2021/22 (4.3.2022), IŁ Capital Legionovia Legionowo – Developres Bella Dolina Rzeszów 2-3 (25-16, 17-25, 28-26, 25-27, 12-15)

IŁ Capital Legionovia: Różański, Stefanik, Erkek, Silva, Gryka, Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Dąbrowska  i Szczyrba.  Trener: Alessandro Chiappini.

Developres Bella Dolina: Honorio, Blagojević, Stencel, Wenerska, Bajema, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Bagrowska, Rapacz, Przybyła (libero), Bińczycka, Kalandadze. Trener:  Stephane Antiga.

Sędziowali: Mirosław Beń i Anna Niedbał.