Developres lepszy od ŁKS i zagra w ćwierćfinale TPP 2021/22 z Uni

Opublikowano: 29-01-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

W najciekawszym meczu 1/8 finału Tauron Pucharu Polski Kobiet 2021/22, siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów zwyciężyły ŁKS Commercecon Łódź. MVP meczu wybrana została Kara Bajema, przyjmująca "Rysic".

Ekipa ze stolicy Podkarpacia w pierwszym secie meczu z teamem z Łodzi długo dyktowała warunki gry prowadząc 18-10. “Wiewióry”, ambitnie walcząc nie poddawały się i doprowadziły do remisu 22-22.

Końcówka inauguracyjnej partii, jak i druga odsłona spotkania należały do zespołu gospodyń, które po dwu setach prowadziły 2-0.

Trzeci set to skuteczna gra Łodzianek i ich zwycięstwo. W czwartym starciu początkowo drużyny grały punkt, za punkt. Od stanu 7-7 gospodynie przejęły inicjatywę co dało zwycięstwo secie i całym spotkaniu.

W ćwierćfinałowym pojedynku Tauron Pucharu Polski Kobiet przeciwnikiem Rzeszowianek, będzie zespół Uni Opole.

Mecz 1/8 finału Tauron Pucharu Polski Kobiet, 2021/22 (29 stycznia 2022)Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3-1 (25-23, 25-17, 20-25, 25-23)

Developres Bella Dolina: Honorio, Blagojević, Stencel, Wenerska, Bajema, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz i Kalandadze. Trener: Stephane Antiga.

ŁKS Commercecon: Grajber, Witkowska, Ratzke, Alagierska, Piasecka, Jones-Perry, Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Jukoski, Pacak, Sobiczewska. Trener: Michał Cichy.