15 raz nie dały się ograć w Tauron Lidze 2021/22 i mają już miejsce w play-off

Opublikowano: 21-01-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Wgraną numer 15 odniosły w 16 serii gier Tauron Ligi 2021/22 siatkarki Developres SkyRes Rzeszów, pokonując drużynę #VolleyWrocław. Zwycięstwo to zapewniło "Rysicom" gry w play-off.

Trzy punkty w trzech zwycięskich setach wywalczyły siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów w trzecim pojedynku Tauron Ligi roku 2022, w którym w stolicy Dolnego Śląska zwyciężyły #Volley Wrocław.

Solidna postawa Rzeszowianek w ataku i obronie dały łatwe wygrane w pierwszym i drugim secie. Trzecia odsłonę lepiej zaczęły Wrocławianki, które długo prowadziły. Z czasem podkarpacki team poprawił swą grę, zwłaszcza w przyjęciu, i radował się z setowego i meczowego tryumfu.

Spotkanie trwało 84 minuty, a jego MVP została amerykańska przyjmująca “Rysic” Kara Bajema. “Rysice” po tym pojedynku umocniły się na pozycji lidera.

W kolejnym pojedynku Developres Bella Dolina Rzeszów zmierzy się w grze 1/8 finału Pucharu Polski 2021/22, z zespołem ŁKS Commercecon Łódź.

Najbliższy ligowy mecz: Developres Bella Dolina Rzeszów – Joker Świecie. Termin: 5 luty 2022.

16 kolejka Tauron Ligi 2021/22 (21 stycznia 2022), #VolleyWrocław –  Developres Bella Dolina Rzeszów 0-3 (17-25, 16-25, 22-25)

#Volley: Szady , Gromadowska, Bałucka, Fedorek, Wellna, Kossanyoiva, Bodasińska (libero) oraz Robles, Kaczmar, Kocić, Chorąża, Hawryła. Trener: Mateusz Żarczyński.

Developes Bella Dolina: Wenerska, Honorio, Stence, Jurczyk, Kalandadze, Bajema, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Bińczycka, Witowska, Przybyła (libero), Trener: Stephane Antiga.