Developres Bella Dolina Rzeszów znów w sezonie 2021/22 lepszy od Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

Opublikowano: 14-01-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

89 minut trwał mecz siatkarek Developres Bella Dolina Rzeszów, w 15 serii gier Tauron Ligi 2021/22, z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. "Rysice" ograły Bydgoszczankami ligowo drugi raz w trwającym sezonie.

Plasujący się w ogonie tabeli Tauron Ligi 2021/22 zespół z największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego, stoczył w gościach z Rzeszowiankami ciekawy i zacięty pojedynek.

Bydgoszczanki wygrały pierwszego seta, w którym gospodynie największe problemy miały z przyjęciem. Druga partia to pewny tryumf Developres Bella Dolina Rzeszów.

W trzecim i czwartym secie, team Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz na ile mógł stawiał się gospodyniom. Nie dał jednak rady odnieść setowego zwycięstwa, i gospodynie cieszyły się z kolejnej ligowej wygranej w trwającym sezonie.

MVP spotkania została doświadczona rozgrywająca rzeszowskiego teamu, Katarzyna Wenerska. Najwięcej punktów w meczu, 19, zdobyła amerykańska przyjmująca drużyny ze stolicy Podkarpacia, Kara Bajema.

Najbliższe spotkanie: #Volley Wrocław – Developres Bella Dolina Rzeszów.

Awansem mecz 18 kolejki Tauron Ligi 2021/22 (14 stycznia 2022)Developres Bella Dolina Rzeszów – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3-1 (18-25, 25-18, 25-22, 25-14)

Developres Bella Dolina: Wenerska, Honorio, Stencel, Witowska, Blagojević, Bajema, Przybyła (libero) oraz Krajewska, Rapacz, Jurczyk. Trener: Stephane Antiga.

Pałac: Bałdyga 1, Szczepańska-Pogoda, Majkowska, Różyńska, Cassemiro, Szperlak, Saad (libero) oraz Mazurek, Kobus, Hage. Trener: Alessandro Lodi.

Sędziowali: Krzysztof Wojtunik i Mariusz Fiutek.

Widzów: 2000.