Asseco Resovia rewanżuje się GKS Katowice za porażkę na starcie sezonu 2021/22

Opublikowano: 09-01-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zrewanżowali się taemowi GKS Katowice za wyjazdową porażkę na starcie sezonu 2021/22. W stolicy Podkarpacia, w 15 serii gier PlusLigi ograli zespół ze stolicy województwa śląskiego.

Pierwsza partia drugiego w 2022 roku siatkarskiego spotkania PlusLigi w Rzeszowie, należała do Katowiczan, który w niej przeważali i wygrali ją. Po wyrównanym początku drugiej odsłony inicjatywę przejęli siatkarze “Sovii” i zakończyli ją pewnym zwycięstwem.

Pasjonującym bojem była trzecia odsłona spotkania, w którym oba zespoły zdobyły aż 64 punkty. Tryumfował w niej, jakim czwartym secie zespół z Rzeszowa, ciesząc się z 8 ligowego tryumfu w sezonie 2021/22.

MVP spotkania został atakujący Asseco Resovii Rzeszów, Maciej Muzaj, najskuteczniejszy zawodnik meczu, który zdobył 25 punktów. Pojedynek pokazywany w Polsat Sport trwał 114 minut.

Najbliższy mecz: Cerrad Enea Czarni Radom- Asseco Resovia Rzeszów. Termin 14 stycznia 2022.

15 kolejka PlusLigi 2021/22 (9.01.2022)Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice  3-1 (21-25, 25-18, 33-31, 25-22)

Asseco Resovia: Deroo, Cebulj, Drzyzga, Muzaj, Kozamernik, Kochanowski, Zatorski (l) oraz Buszek, Bucki. Trener: Marcelo Méndez.

GKS Katowice:  Hain, Kania, Quiroga, Rousseaux, Kogut, Ma’a, Mariański (l) oraz Drzazga, Lewandowski. Trener: Grzegorz Słaby.

Sędziowali: Magdalena Niewiarowska i Marcin Myszkowski z Warszawy.