W ostatnim ligowym meczu roku 2021 Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał w Kaliszu

Opublikowano: 17-12-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów w ostatnim w 2021 roku meczu Tauron Ligi sezonu 2021/22, pokonały zespół Energa MKS Kalisz. Popularne "Rysice" ekipę z Wielkopolski w trwającym sezonie zwyciężyły raz drugi.

Pierwsze dwa sety pojedynku w historycznej stolicy Wielkopolski, to pewne wygrane drużyny Rzeszowianek, z których zagrywką gospodynie miały spore problemy.

Ta dwie łatwo wygrane partie sprawiły, że  drużyna ze stolicy Podkarpacia “poluzowała” swe poczynania i Kaliszanki były górą w zaciętym, wyrównanym trzecim secie. Czwarta odsłona toczyła się już pod dyktando ekipy gości, która po trumfie w Kaliszu, ma już tuzin ligowych zwycięstw był w sezonie 2021/22.

MVP meczu została Anna Stencel, środkowa Developres Bella Dolina Rzeszów. Najbliższy pojedynek teamu z największego miasta Podkarpacia to gra w Lidze Mistrzyń, z rosyjskim Lokomotiwem Kaliningrad. Termin 21 grudnia 2021.

Kolejne zaś ligowe spotkanie zespołu trenera Stephane Antigi to mecz z ŁKS Commercecon Łódź, 8 stycznia 2022.

13 kolejka Tauron Ligi 2021/22 (17 grudnia 2021), Energa MKS Kalisz –  Developres Bella Dolina Rzeszów 1-3 (17-25, 18-25, 27-25, 14-25)

Energa MKS: Gajewska, Gałkowska, Łukasik, Drużkowska, Mucha, Dudek, Bałuk (libero) oraz Żurowska, Kucharska, Wysokińska (libero), Miechowicz. Trener: Adam Czekaj.

Developres Bella Dolina: Wenerska, Honorio, Stencel, Jurczyk, Kalandadze, Bajema, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Przybyła (libero), Witowska, Blagojević, Bińczycka. Trener: Stephane Antiga.

Sędziowali: Marcin Walerzak (Warmia i Mazury) i Mirosław Beń (Podlasie).