Stal Mielec ogrywa Bruk-Bet Nieciecza po pasjonującym boju. Niestrzelone karne. Gra w dziesięciu – zdjęcia

Opublikowano: 10-12-2021

W ostatnim w 2021 roku meczu PKO BP Ekstraklasy na swym stadionie piłkarze, PGE FKS Stali Mielec po pasjonującym meczu zwyciężyli rywala z nieodległej Niecieczy. Rzuty karne obronił golkiper Mielczan.

Wielce ciekawe widowisko stworzyli piłkarze z Mielca i Niecieczy w pierwszym ekstraklasowym meczu rundy rewanżowej PKO BP Ekstraklasy sezonu 2021/22.

“Pierwszoplanową rolę zagrał” w nim bramkarz PGE FKS Stali Mielec, który sześć minut przed przerwą, i tyleż samo czasu po zmianie stron wybronił rzuty karne egzekwowane przez pomocnika Piotra Wlazłę i napastnika rodem z Bałkanów, Murisa Mesanovica.

Początkowe minuty pojedynku w mieście nad Wisłoką, należały do przyjezdnych z powiatu tarnowskiego. Z czasem Mielczanie spisywali się coraz lepiej.

Kiedy minęła dwudziesta minuta meczu, sam na sam pojedynek sam na sam z bramkarzem gości Tomaszem Loską, wygrał wypożyczony ze Śląska Wrocław, napastnik Stali Fabian Piasecki, zdobywając zwycięską jak się okazało bramkę.

Od 39 minuty Mielczanie radzili sobie w dziesięciu, po czerwonej kartce, jaką za zagranie ręką otrzymał ich doświadczony defensor, 33-letni Krystiana Getinger.

Po zmianie stron popularne “Słoniki” z Niecieczy przeważały, ale ekipa prezesa Jacka Klimka, umiejętnie odparła ten napór, i wraz ze swymi kibicami cieszyła się z siódmego tryumfu w trwającym sezonie, szóstego odniesionego przed swymi fanami.

– Zagraliśmy naprawdę nieprawdopodobny mecz. Jeżeli chodzi o charakter, zaangażowanie, myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze, grając w niedowadze jednego zawodnika przez ponad pół meczu. Myślę, że gdy strzeliliśmy pierwszą bramkę, kontrolowaliśmy przebieg meczu całkowicie. No i oczywiście, mamy głównego bohatera, o którym nie trzeba mówić. Rafał Strączek, który zagrał niesamowity mecz, obronił dwa rzuty karne, to się bardzo rzadko zdarza. Dlatego też szacunek dla wszystkich z naszej ekipy, zawodników, sztabu, wszystkich pracowników, bo mimo wszystko uważam, że na to zasłużyliśmy – powiedział Adam Majewski, trener Mielczan.

Brut-Bet Termalika Nieciecza jest z początkiem rundy rewanżowej ekstraklasowego szczebla 2021/22, jedyną jego drużyną bez wyjazdowego zwycięstwa.

Najbliższy mecz: Piast Gliwice – PGE FKS Stal Mielec. Termin 18 grudnia 2021.

18 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (10 grudnia 2021), PGE FKS Stal Mielec – Bruk-Bet Termalika Nieciecza 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Piasecki (21).

PGE FKS Stal: Strączek – Żyro, Czorbadżijski, Matras, Flis, Getinger, Sitek (87′ De Amo), Tomasiewicz, Hinokio (69′ Urbańczyk), Mak (59′ Granlund), Piasecki (87′ Szczutowski). Trener: Adam Majewski.

Bruk-Bet: Loska – Putivtcev, Biedrzycki, Modelski, Wasielewski, Wlazło, Hubinek (65′ Gergel), Grzybek (75′ Zeman), Stefanik, Śpiewak, Mesanovic. Trener: Mariusz Lewandowski.

Sędziował: Sebastian Jarzębak z Piekary Śląskich.

Czerwona kartka: Getinger (39 minuta).

Żółte kartki: Strączek, Żyro – Hubinek, Grzybek.