Stal Mielec zwycięża Wisłę Płock na koniec rundy jesiennej 2021 – zdjęcia

Opublikowano: 03-12-2021

W ostatnim meczu pierwszej części sezonu 2021/22 PKO BP Ekstraklasy piłkarze PGE FKS Stali Mielec zwyciężyli drużynę Wisły Płock. Był to ich 6 mecz trwającego sezonu, w którym wywalczyli komplet punktów.

Po wyrównanych początkowych minutach spotkania, mielecki zespół “rządził” na boisku w dalszej części pierwszej połowy, co udokumentował dwoma golami.

Filigranowy Grzegorz Tomasiewicz z rzutu karnego zdobył pierwszą bramkę, a tuż przed przerwą Mateusz Mak, sprytnie przerzucił futbolówkę nad golkiperem przyjezdnych, Krzysztofem Kamińskim strzelając drugiego gola.

“Nafciarze” po zmianie stron przejęli inicjatywę. Atakowali z impetem, energią. Defensywa Mielczan, z pewnym golkiperem Rafałem Strączkiem, długo radziła sobie z tym naporem. Dopiero w końcówce spotkania Chorwat Marko Kolar, zdobył dla gości honorowego gola.

Z powodu nadmiaru, żółtych kartek w spotkaniu z ekipą z Mazowsza, w mieleckiej drużynie nie zagrał, jej wychowanek doświadczony Krystian Getinger.

Najbliższy mecz to spotkanie rozpoczynające rundę rewanżową sezonu 2021/22. PGE FKS Stal Mielec gości Bruk-Bet Termalika Nieciecza. Termin 10 grudnia 2021.

17 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (3 grudnia 2021) PGE FKS Stal Mielec – Wisła Płock 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Tomasiewicz (22-rzut karny), 2-0 Mak (45), 2-1 Kolar (89).

PGE FKS Stal: Strączek – Czorbadżijski, Matras, Granlund (86′ Wyparło), Hinokio (85′ Kort), Tomasiewicz, Sitek (74′ Szczutowski), Żyro, Mak (75′ Urbańczyk), Flis Piasecki (85′ Kolev). Trener: Adam Majewski.

Wisła : Kamiński – Zbozień (71′ Lesniak), Krywociuk, Vallo (54′ Kolar), Furman, Rasak (70′ Jorginho), Cielemęcki (54′ Gerbowski), Wolski (54′ Patryk Tuszyński), Lagator, Tomasik, Sekulski. Trener: Marek Bartoszek.