Radomka zwyciężona w Radomiu przez Developres Bella Dolina Rzeszów

Opublikowano: 29-11-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów zwyciężyły E.Leclerc Moya Radomkę Radom w ostatniej listopadem 2021, kolejce Tauron Ligi 2021/22. MVP meczu została atakująca "Rysic", Bruna Honorio.

Developres Bella Dolina Rzeszów na Mazowszu, odniósł zdecydowaną wygraną nad ekipą E.Leclerc Moya Radomka Radom. Gospodynie tylko w pierwszym, zwycięskim i trwającym najdłużej bo 28 minut secie,  rozegrały wyrównane spotkanie z ekipą ze stolicy Podkarpacia.

Kolejne partie to efektowne tryumfy “Rysic” dowodzonych przez najlepszą zawodniczkę pojedynku, Brazylijkę Brunę Honorio, w ubiegłym sezonie reprezentującą  klub z Radomia. Dało to dziewiątą wygraną w sezonie 2021/22.

Zawodniczka z jednego z największych państw świata była najlepszą i najskuteczniejszą w tym pojedynku, w którym zdobyła w meczu 29 punktów!

Najbliższy mecz Rzeszowianek to pojedynek 11 serii Taruon Ligi 2021/22, z mistrzyniami kraju, Grupą Azoty Chemik Police. Zagrają lider i wicelider rozgrywek! Termin 3 grudnia 2021.

9 kolejka Tauron Ligi 2021/22 (29 listopada 2021), E.Leclerc Moya Radomka Radom – Developres Bella Dolina Rzeszów 1-3 (28-26, 16-25, 11-25, 21-25)

E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa, Zaroślińska-Król Aelbrecht, Efimienko-Młotkowska, Wójcik, Lazić, Witkowska (libero) oraz Biała, Marković, Moskwa, Alanko . Trener: Riccardo Marchesi.

Developres  Bella Dolina: Wenerska, Honorio, Stencel, Jurczyk, Blagojević, Bajema, Szczygłowska (libero) oraz Bińczycka, Rapacz, Kalandadze. Trener: Stephane Antiga.

Sędziowali: Rafał Pośpiech i Janusz Cyran.