Apklan Resovia Rzeszów drugi raz w sezonie 2021/22 ograła GKS Tychy

Opublikowano: 28-11-2021

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów, tak jak w pierwszej rundzie sezonu 2021/22, tak i w rewanżowym pojedynku obu ekip zwyciężyli GKS Tychy. To ich szósty tryumf w trwających zmaganiach Fortuna 1 Ligi.

“Pasiaki” w boju z teamem z jednego z największych śląskich miast poczynały sobie z rozwagą, i po jego zakończeniu radowały z kompletu punktów.

Gospodarze z końcem pierwszej połowy, w której optyczną przewagę mieli goście, nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał z jedenastego metra słowackiego napastnika gospodarzy, Tomasza Malca obronił, słowacki golkiper “Sovii” Branislav Pindroch.

Niedługo po godzinie gry team ze stolicy Podkarpacia, zdobył z rzutu karnego zwycięską jak się okazało bramkę. Strzelcem jej był wprowadzony chwilę wcześniej Maksymiliana Hebel.

Rzeszowianie od 65 minuty rywalizowali z przewagą jednego zawodnika, po czerwonej kartce otrzymanej, w konsekwencji dwu żółtych przez pomocnika miejscowych, Jakuba Piątka.

Tyszanie grający w osłabieniu nie pasowali, chcieli odwrócić przebieg meczu, który był niezłym pierwszoligowym widowiskiem. Nie dali rady. Team z Rzeszowa umiejętnie odpierał ataki miejscowych i niepokoił defensywę GKS.

Gratulację dla ludzi z mojego sztabu i zawodników za wykonaną pracę. Zrobiliśmy dzisiaj kawał dobrej roboty. Poprzedni tydzień nie należał do najprostszych w związku z COVID-em i treningami w mocno okrojonym składzie. Do meczu podchodziliśmy z pokorą. To trudny teren i wiemy jaką pracę wykonuje tu trener Artur Derbin. Staraliśmy się jak najlepiej przygotować do spotkania. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra do momentu rzutu karnego. Później niestety był chaos. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, ale dobrze broniliśmy. Strzały Maksa Hebla z rzutów wolnych są trudne do obrony dla każdego bramkarza. Skończyło się wynikiem jeden zero dla nas, ale to wynik ciężkiej pracy zespołu – powiedział  Dawid Kroczek, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – GKS Katowice. Termin 1 grudnia 2021.

19 kolejka Fortuna 1 Liga 2021/22 (28 listopada 2021) GKS Tychy – Apklan Resovia Rzeszów 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Hebel (63).

GKS: Jałocha –  Połap (75′ G. Jaroch), Nedić, Szymura, Mańka, Machowski (75′ Misztal), Steblecki (69′ Żytek ), Biel (69′ Kargulewicz), Nowak (38′ Grzeszczyk), Piatek, Malec. Trener: Artur Derbin.

Apklan Resovia: Pindroch – B. Jaroch, Kubowicz, Šolijć,  Eizenchart,  Pietraszkiewicz (61′ Hilbrycht), Wasiluk, Mikulec (86′ Komor), Mróz (90′ Szymkiewicz), Strózik, Wróbel (61′ Hebel). Trener: Dawid Kroczek.

Sędzia: Jacek Małyszek z Lublina.

Czerwona kartka: Piątek (druga żółta/65 minuta).

Żółte kartki: Mańka, Piątek, Żytek – Šoljić, Wasiluk, Pindroch.

Widzów: 2189.