Torus Wybrzeże w Gdańsku zwycięża Handball Stali Mielec. Były golkiper Juvenii najlepszy

Opublikowano: 27-11-2021

W Gdańsku piłkarze ręczni Handball Stali Mielec, przegrali z miejscowym Torus Wybrzeże dziewiąty mecz ligowy PGNiG Superligi Mężczyzn w sezonie 2021/22. Mielczanie są przedostatni, 13 w ligowej tabeli.

Początkowe minuty superligowego pojedynku ekip znad Wisłoki, i stolicy Pomorza były wyrównane. Podkarpacki team wygrywał nawet 6-5.

Z czasem gospodarzem przejęli inicjatywę i kontrolowali przebieg rywalizacji, na przerwę schodząc z przewagą czterech goli, którą po zmianie stron podwyższali.

Gdańszczanie pokonując zespół z Mielca, wygrali superligowy pojedynek po pięciu z kolejnych porażkach. MVP spotkania w Trójmieście wybrany został Miłosz Wałach, golkiper gospodarzy, niegdyś zawodnik teamu z naszego regionu, Juvenii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Handball Stal Mielec – Azoty Puławy. Termin 3 grudnia 2021.

11 kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn, 27 listopada 2021, Torus Wybrzeże Gdańsk – Handball Stal Mielec 32-23 (14-10)

Torus Wybrzeże: Wałach, Chmieliński – Stojek, Mosquera, Pieczonka 2, Gądek 4, Leśniak 2, Doroshchuk, Jachlewski 4, Sulej, Kosmala 5, Papaj 9, Wróbel 3, Tomczak, Janikowski 3, Woźniak. Trener: Mariusz Jurkiewicz.

Handball Stal: Dekarz, Procho – Wilk 1, Monczka 1, Sobut, Ruhnke 5, Nowak, Pribanić 4, Wołyncew 2, Smolikow 1, Chodara, Adamczuk 1, Petrović 1, Wojdak 2, Ivanović 2, Krupa 4. Trener: Rafał Gliński.