We Wrocławiu Stal przegrywa ze Śląskiem. Gole w ostatnim kwadransie meczu

Opublikowano: 27-11-2021

W meczu 16 serii gier PKO BP Ekstraklasy sezonu 2021/22 piłkarze PGE FKS Stal Mielec ulegli Śląskowi Wrocław. To ich porażka po siedmiu pojedynkach z rzędu, w których zdobywali punkty

Po przeciętym ekstraklasowym spotkaniu, występujący w osłabionym składzie piłkarze mieleckiej Stali, przegrali jedną bramką w stolicy Dolnego Śląska.

W kadrze teamu znad Wisłoki na mecz we Wrocławiu, przez urazy, i pauzy za kartki brakowało Hiszpana Jonathana de Amo Pereza, Konrada Wrzesińskiego, Kamila Kościelnego, Fabiana Piaseckiego i Mateusza Żyro.

W drużynie “Wojskowych” z powodów “kartkowych” nie było Hiszpana, Erika Exposito, najskuteczniejszego strzelca całej ekstraklasy. Mielczanie z Wrocławianami piąty ekstraklasowy mecz sezonu 2021/22. Wszystkie bramki padły w ostatnim kwadransie spotkania.

– Każda passa się kiedyś kończy. Niestety, nasza się zakończyła w najgorszy możliwy sposób. Tak naprawdę, nie ma żadnego wytłumaczenia na tą porażkę, ponieważ ani Śląsk Wrocław który wygrał, ani Stal Mielec nie zagrała dobrego spotkania. Było to przeciętne spotkanie – powiedział Adam Majewski,szkoleniowiec piłkarzy PGE FKS Stal Mielec.

Pierwsza połowa była niemrawa, w drugiej połowie stworzyliśmy sobie dziewięć sytuacji bramkowych. Zmusiliśmy też bramkarza Stali do błędów – stwierdził zaś coach gospodarzy, Jacek Magiera, którzy po czerwonej kartce dla defensora Konrad Poprawy, drugą część meczu grali w dziesięciu.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Wisła Płock. Termin 3 grudnia 2021.

16 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (27 listopada 2021) Śląsk Wrocław – PGE FKS Stal Mielec 2-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Praszelik (77), 1-1 Czorbadżijski (80), 2-1 Schwarz (81).

Śląsk: Putnocky – Golla, Poprawa, Bejger, Stiglec, Pawlowski (46′ Lewkot), Mączyński (46′ Pich), Schwarz, Sobota (76′ Iskra), Praszelik (81′ Bergier), Caye Quintana. Trener: Jacek Magiera.

PGE FKS Stal: Strączek – Czorbadżijski, Granlund (60′ Kolev), Tomasiewicz, Urbańczyk (72′ Kort), Sitek, Mak, Hinokio (82′ Jankowski), Flis, Getinger, Matras. Trener: Adam Majewski.