Apklan Resovia zwycięska w Sosnowcu

Opublikowano: 10-10-2021

Drugie zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu sezonu 2021/22 odnieśli piłkarze Apklan Resovii Rzeszów z końcem pierwszej dekady października 2021. Ograli Zagłębie Sosnowiec.

“Sovia” już w 4 minucie pojedynku rozgrywanym na Wyżnie Śląskiej, umieściła futbolówkę w bramce gospodarzy. Trafienie 24-letniego Rafała Mikulca nie zostało jednak zaliczone bo analiza VAR, kiedy to “wskazała”, że był spalony.

“Pasiaki” poczynały sobie odważnie, i z końcem pierwszej odsłony po rzucie rożnym piłkę strzałem głową z bliskiej odległości w bramce Sosnowiczan umieścił doświadczony defensor, Dawid Kubowicz.

Po zmianie stron, kiedy to miejscowi, których trenerem jest Artur Skowronek, były coach PGE FKS Stali Mielec, w latach 2018, 2019  zawzięcie atakowali, pojedynek toczył się głównie na połowie teamu ze stolicy Podkarpacia, który ambitnie walcząc nie dał sobie jednak “wydrzeć” zwycięstwa.

Zawody na Śląsku rozstrzygał arbiter Marek Opaliński z Legnicy, który pierwszoligową rywalizację Sosnowiczan i Rzeszowian sędziował trzeci raz z kolei.

– Jechaliśmy do Sosnowca po bardzo trudnym dla nas okresie. Przez cztery ostatnie mecze było nam ciężko zapunktować. Ten mecz był dla nas ważny pod kątem przełamania. Cieszę się, że zagraliśmy skutecznie w obronie i na zero z tyłu. Szczególnie w drugiej połowie, kiedy graliśmy w obronie niskiej i Zagłębie dążyło do odrobienia straty. Zawodnicy pokazali dobrą dyscyplinę w defensywie, wolę walki i dążenie do zwycięstwa. W kilku meczach graliśmy nieźle, a brakowało punktów. Dzisiaj to spotkanie nie było wybitne, ale nadrabialiśmy innymi cechami. Brawa dla drużyny, bo nasi piłkarze włożyli w ten mecz mnóstwo pracy – powiedział Dawid Kroczek, szkoleniowiec rzeszowskiej drużyny.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2021/22 TUTAJ!

Najbliższy mecz ligowy: Apklan Resovia Rzeszów – Chrobry Głogów. Termin 16.10.2021.

12 kolejka, Fortuna 1 Ligi 2021/22 (10.10.2021), Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia Rzeszów 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Kubowicz (45).

Zagłębie: Bielikow –Machała, Jończy, Duriska,  Gojny, Smoleń (46′ Ryndak), Ambrosiewicz, Szumilas, Bryła (66′ Banaszewski), Sobczak (66′ Tanque), Seedorf (46′ Pawłowski). Trener: Artur Skowronek.

Apklan Resovia: Pindroch – Jaroch, Adamski, Pietraszkiewicz, Soljić, Wasiluk, Mróz (61′ Hilbrycht), Mikulec (90+3′ Twardowski), Kubowicz, Komor, Wróbel (72′ Antonik). Trener: Dawid Kroczek.

Sędziował: Marek Opaliński z Legnicy.

Żółte kartki: Pawłowski – Wasiluk.

Widzów: 1103.