Larry Zębatka wygrał MTB Boguchwała 2021. To jego kolejny tryumf w tych zawodach

Opublikowano: 21-09-2021

Tadeusz Kubiak, "Larry Zębatka" zwyciężył w kolarskich zmaganiach MTB Boguchwała. Cykliści w rywalizowali na trudnych bo błotnych trasach. W grupie senior przejechali 42 kilometry, a grupie hobby, 17 kilometrów.

Zawody, jakie odbyły się 19 września 2021, tradycyjnie przebiegały po leśnych trasach gminy Boguchwała, w Mogielnicy, Lutoryżu, Niechobrzu, Woli Zgłobieńskiej.

W grupie senior tryumfował Tadeusz Kubiak z Rzeszowa (Laryzebatka.com), przed Michałem Matłoszem z Rzeszowa (Bikeshop Rzeszów) i Mateuszem Woźniakiem z Osobnicy, w powiecie jasielskim (U Schabińskiej Chyrowa Ski Team).

Dla Tadeusza Kubiaka była to kolejna wygrana w tych zawodach. Ścigało się 21 kolarzy.

W kategorii hobby najlepszy był Robert Szczuc z Leżajska (STS Jordan Wola Mała), wyprzedzając Krzysztofa Gierczaka z Przemyśla (Zryw Buszkowiczki) i Tomasza Rudnickiego z Rzeszowa (Rzeszowska Akademia Kolarska).

W stawce pań na najwyższym stopniu podium stanęła Dominika Żurek (Rzeszowska Akademia Kolarska), która w klasyfikacji generalnej zajęła 24 lokatę. Startowało 63 cyklistów.

Nagroda specjalna, dla najszybszego mieszkańca gminy Boguchwała trafiła do Andrzej Miłka ze Zgłobnia (SST Lubcza), który uplasował się na 9 pozycji w klasyfikacji seniorZmagania MTB Boguchwała 2021 były 11 edycją tej imprezy.