Wicemistrzowie Polski 2021 zwycięzcy w meczu z PGE FKS Stal Mielec

Opublikowano: 19-09-2021

Czwarty mecz na ekstraklasowym szczeblu 2021/22 przegrali piłkarze PGE FKS Stali Mielec w przedostatni weekend września 2021. Zespół trenera Adama Majewskiego, uległ aktualnym wicemistrzom kraju.

Drużyna PGE FKS Stali Mielec, nie ugrała punktów z najbardziej utytułowaną piłkarską drużyną minionego sezonu 2020/21 w Polsce, jaką był Raków Częstochowa.

Po pierwszym kwadransie pojedynku, który należał do gospodarzy, z czasem ektraklasowy bój nad Wisłoką, “kontrolowali” Częstochowianie.

Przyjezdni, którzy byli zespołem z większymi futbolowymi umiejętnościami niż gospodarze, w nieco ponad pół godziny drugiej połowy meczu, zdobyli trzy gole, i odnieśli trzeci wyjazdowy tryumf sezonu 2021/22, trzeci wywalczony na boiskach przeciwników.

Gościom w wygranej nie przeszkodziła nawet mniejsza liczba graczy na boisku, w ostatnich ponad dwudziestu minutach pojedynku, po czerwonej kartce, dla ich portugalskiego napastnika, angielskiego pochodzenia, Fabio Sturgeona.

Pierwszą połowę oceniam dobrze, graliśmy jako cały zespół. W drugiej połowie nie wiem dlaczego, ale kolejny mecz słabniemy, tracimy bramki i nie wygląda to tak jak powinno – stwierdził po meczu z ekipą spod Jasnej Góry, golkiper PGE FKS Stal Mielec, Rafał Strączek.

Cyframi4.  Tylu piłkarzy PGE FKS Stali Mielec z sezonu 2021/22 w przeszłości reprezentowało Raków Częstochowa. To Michał Gliwa, Kamil Kościelny, Maciej Domański i Aleksandar Kolev.

Tabela i ligowe wyniki PKO BP Ekstraklasy TUTAJ!

Najbliższy ligowy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Radomiak Radom. Termin 25 września 2021.

9 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (19.9.2021), PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 0-3 (0-3)

Bramki: 0-1 Ivi Lopez (58), 0-2 Gutkovskis (80), 0-3 Wdowiak (90).

PGE FKS Stal: Strączek–  de Amo (84′ Kort), Matras, Sitek (84′ Sadłocha), Urbańczyk (70′ Hinokio), Tomasiewicz, Żyro, Mak, Getinger (90′ Szczutowski), Piasecki, Jankowski (84 Wrzesiński). Trener: Adam Majewski.

Raków: Trelowski – Niewulis, Petrasek, Tudor, Długosz (46′ Ivi Lopez), Poletanović (70′ Sapała), Gwilia (90+3′ Szelągowski), Kun,  Wdowiak (90+3′ Wydra), Musiolik (70′ Gutkovskis), Sturgeon. Trener: Marek Papszun.

Sędziował: Paweł Malec z Łodzi.

Żółte kartki: Strączek, Sitek, Mak, Janowski  – Petrasek, Tudor, Wdowiak, Sturgeon.

Czerwona kartka: Sturgeon (68 minuta, druga żółta).

Widzów: 3125.