Piotrkowianin ogrywa Handball Stal. Emocji nie brakowało

Opublikowano: 10-09-2021

Emocjonującym spektaklem szczypiorniaka był mecz 2 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn 2021/22, w którym Handball Stal Mielec grała w gościach. Zmierzyła się Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, któremu uległa.

Początek pojedynku rozgrywanego w miejscowości województwa łódzkiego należał do ekipy gospodarzy, która prowadziła 7-3. Ekipa znad Wisłoki poprawiła swą grę, i po 21 minutach pojedynku był remis 9-9.

Na przerwę Piotrkowianin schodził wygrywając dwoma golami, a potem przewagę powiększył do pięciu bramek. W 55 minucie walczący zażarcie Mielczanie doprowadzili do remisu 24-24.

Końcówka pojedynku należała jednak do skutecznego w ataku teamu trenera Bartosza Jureckiego, który w drugim mecz sezonu 2021/22 odniósł drugą wygraną, a ekipa Rafała Glińskiego przegrała raz drugi.

Do czołowych postaci pojedynku należał Grzegorz Sobot. Rutynowany 38-letni rozgrywający “Czeczeńców”, 12 razy, w 3 razy z rzutów karnych, trafił do bramki gospodarzy, i był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania, które live pokazywał TVP Sport.

Cyframi 19. Tylu zawodników zdobywało bramki w superligowym boju 2 serii gier 2021/22 pomiędzy Piotrkowianiem Piotrków Trybunalski a Handball Stal Mielec.

Najbliższy mecz: Orlen Wisła Płock – SPR Stal Mielec. Termin 15 września 2021.

2 kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn 2021/22 (10.9.2021)Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Handball Stal Mielec 28-26 (15-13)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot – Wawrzyniak, Jędraszczyk 2, Doniecki 1, Sadowski, Stolarski 3, Matyjasik 3, Swat 5, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 2, Pacześny 3, Babicz 1, Szopa 2. Trener: Bartosz Jurecki.

Handball Stal Mielec: Procho, Dekarz – Wilk, Monczka 2, Sobut 12, Ruhnke 1, Nowak, Pribanić 1, Graczyk, Valnytsau 1, Smolikau 4, Chodara 3, Adamczuk, Petrović, Wojda, Krupa 2. Trener: Rafał Gliński.

Kary: 12 minut i 16 minut.