Stal Mielec lepsza od Wisły Kraków. Pierwsza wygrana w sezonie 2021/22

Opublikowano: 13-08-2021

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec, w czwartym w sezonie 2021/22 pojedynku PKO BP Ekstraklasy sięgnęli po pierwszy komplet punktów w tych zmaganiach. Ograli przed swymi kibicami team Wisły Kraków.

Trzynasty i do tego piątek, nie był złym, ale dobrym dniem dla Stalowców, którzy po meczu przed swymi kibicami z ekipą “Białej Gwiazdy”, cieszyli z pionierskiej wygranej w sezonie 2021/22, która była zwycięstwem zasłużonym.

Niedługo przed przerwą Mielczanie wyszyli na prowadzenie po ładnym strzale 20 metrów, “w okienko”, oddanym przez napastnika rodem z Bułgarii, Aleksandara Koleva.

Po zmianie stron Krakowianie szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą Czecha, Jan Klimenta, który zdobył gola głową. Piłkarze Stali pięć minut później trafili raz drugi do bramki przyjezdnych, co uczynił “główką” pomocnik, Mateusz Mak.

Team ze stolicy Małopolski, dowodzony z trenerskiej ławki przez Słowaka, Adrián Gulę, byłego selekcjonera kadry młodzieżowej Słowacji, mimo iż z końcem meczu przeważał na placu boju nie zdołał wywieźć znad Wisłoki nawet punktu.

Do najlepszych na placu gry należał pewnie poczynający sobie w bramce golkiper ekipy prezesa Jacka Klimka, Rafał Strączek. Mecz pokazywany był live w dwu stacjach telewizyjnych. Były to Canal+Sport i TVP Sport.

Stal Mielec poprzednio w ligowym boju pokonała drużynę Wisły Kraków 27 lat temu! Było to 1 maja 1994 roku, kiedy zwyciężyła 4-0.

– Stal wygrała z Wisłą po ponad dwudziestu latach, to sprawa fajna dla wszystkich. Początek meczu należał do Wisły, która mogła zdobyć bramkę. Byliśmy zestresowani. Kosmiczny gol Koleva odwrócił spotkanie. W przerwie uczulaliśmy się, by być skoncentrowanym. Na stratę bramki zareagowaliśmy dobrze. Odpowiedzieliśmy szybko. Wisła nie stworzyła już wiele sytuacji. Zagraliśmy na dwóch napastników i obaj strzelili bramkę – powiedział Adam Majewski, trener PGE FKS Stal Mielec.

Cyframi 2. W spotkaniu z Wisłą Kraków, piłkarze PGE FKS Stali Mielec pierwszy raz w sezonie 2021/22 zdobyli dwa gole w jednym meczu.

Najbliższy mecz:  Pogoń Szczecin – PGE FKS Stal Mielec. Termin 21 sierpnia 2021.

4 kolejka, PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (13.8.2021), PGE FKS Stal Mielec – Wisła Kraków 2-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Kolev (42), 1-1 Kliment (47), 2-1 Mateusz Mak (52)

PGE FKS Stal: Strączek – de Amo, Matras, Flis, Sitek (71′ Kłos), Urbańczyk, Tomasiewicz, Getinger, Mateusz Mak (75′ Jankowski), Budziński (71′ Granlund), Kolev (84’Mateusz Żyro). Trener: Adam Majewski.

Wisła: Kieszek – Gruszkowski (75′ Savić), Frydrych, Sadlok, Hanousek, Yeboah (46′ Młyński), El Mahdioui, Kuveljić (46′ Błaszczykowski), Skvarka (90′ Plewka), Hugi (46′ Forbes), Kliment. Trener: Adrian Gula.

Sędziował: Szymon Marciniak z Płocka.

Żółte kartki: Urbańczyk, Budziński, Kolev – Sadlok, El Mahdioui.

Widzów: 3500.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2021/22 TUTAJ!