Stal Rzeszów w gościach ogrywa beniaminka z Grodziska Mazowieckiego. Gole zdobywali nowi

Opublikowano: 07-08-2021

Piłkarze Stali Rzeszów w pionierskiej wyjazdowej grze sezonu 2021/22 zwyciężyli nowicjusza drugoligowego szczebla, Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Faworyzowani Rzeszowianie bramki strzelili w końcówce meczu.

Pierwsza połowa spotkania na Mazowszu była bardzo przeciętym drugoligowym widowiskiem. Z jej końcem Pogoń Grodzisk Mazowiecki objęła prowadzenie po golu zdobytym przez 24-letniego napastnika rodem z Kolumbii, Jaen Fracno Sarmiento Campo.

Druga część gry była ciekawsza niż pierwsze czterdzieści pięć minut. Rzeszowianie przeważali, poczynali sobie walecznie, prezentując agresywny pressing.

Miejscowi, podopieczni doświadczonego szkoleniowca, 64-letniego, Krzysztofa Chrobaka, długo umiejętnie odpierali ataki teamu trenera Daniela Myśliwca. W końcówce meczu defensywa miejscowych nie wytrzymała naporu Rzeszowian i “pękła”.

W czasie krótszym niż kwadrans Stal strzeliła trzy gole i cieszyła się z wygranej nad teamem który rozgrywał, historyczny pierwszy gospodarski mecz na drugoligowym szczeblu.

Cyframi 3. Wszyscy trzej zdobywcy goli dla Stali Rzeszów w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki trafili do niej przed sezonem 2021/22.

Najbliższy mecz: Stal Rzeszów – Chojniczanka Chojnice. Termin 14 sierpnia 2021.

2 kolejka eWinner 2 Ligi 2021/22 (7.8.2021), Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Rzeszów 1-3 (1-0)

Bramki: 1-0 Sarmiento (43), 1-1 Danielewicz (79), 1-2 Małecki (84), 1-3 Snopczyński (87).

Pogoń: Haluch – Theus, Zembrowski, Maślanka, Kalinowski (59′ Jaroń), Kołaczek (90+2′ Sacharuk), Gzieło (46′ Owczarek), Wrzesiński (75′ Urbański), Czajkowski (90+3′ Łukaszczyk), Sarmiento, Choroś. Trener: Krzysztof Chrobak.

Stal: Kaczorowski – Marczuk, Poczobut, Danielewicz, Wolski (69′ Olejarka), Michalik (82′ Sławek), Góra, Małecki (89′ Szczypek), Głowacki, Maciejewski (69′ Snopczyński). Trener: Daniel Myśliwiec.

Sędziował: Michał Bielawski z Mysłowic.

Żółte kartki: Owczarek, Wrzesiński, Czajkowski.

Czerwona kartka:  Sarmiento (90 minuta – niesportowe zachowanie).