Zdobywca PP 2021 zwycięża Stal Mielec po rzucie karnym na koniec meczu. Znów ten Ivi López

Opublikowano: 05-05-2021

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec w przedostatnim meczu sezonu 2020/21 w gospodarskiej roli uległ zdobywcy Pucharu Polski 2021, zespołowi Rakowa Częstochowa. Gola Mielczanie stracili na koniec meczu z rzutu karnego.

Faworyzowany Raków Częstochowa dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdobył w mieście nad Wisłoką komplet punktów. Mielczanie nie przestraszyli się drużyny spod Jasnej Góry i od początku pojedynku poczynali sobie odważnie.

Groźnie, mocno w 5 minucie pojedynku z  pola karnego uderzył na bramkę Częstochowian, pomocnik, Marcin Flis.

Na posterunku był golkiper gości Dominik Holc, który także parę minut po zmianie stron wybronił mocny strzał tego 28-letniego pomocnika, Mielczan.

Częstochowianie odpowiedzieli z końcem pierwszego kwadransa strzałem 21-letniego gracza środka pola, Wiktora Długosza. Nie zaskoczył on bramkarza Stali, Rafała Strączka.

W pierwszej połowie dużo było gry w środku pola. W drugiej odsłonie lepiej poczynali sobie goście, spychając niekiedy Stal do defensywy.

Zwycięską bramkę strzelił hiszpański 27-letni napastnik Ivi López, który także w rundzie jesiennej sezonu 2020/21, w październiku minionego roku, dwukrotnie trafiał do bramki “Stalowców”, którzy na dwie kolejki przed końcem sezonu 2020/21 nadal nie są pewni utrzymania w PKO BP Ekstraklasie.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Legia Warszawa. Termin 9 maja 2021.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

Mecz zaległy 23 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (5.5.2021), PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 0-1 (0-0)

Bramka: Ivi Lopez (90+3, rzut karny)

PGE FKS Stal: Strączek – Getinger, Mateusz Mak (77′ Prokić), Czorbadżijski, Flis, de Amo, Granlund, Domański (77′ Żyro), Tomasiewicz, Forsell, Kolev. Trener: Włodzimierz Gąsior.

Raków Częstochowa: Holec – Niewulis, Długosz (75′ Cebula), Poletanović, Schwarz, Tijanić, Piątkowski, Wdowiak (56′ López Álvarez), Arsenić, Arak (90′ Szelągowski), Kun. Trener: Marek Papszun.

Żółte kartki: Czorbadżijski – Piątkowski

Sędziował: Wojciech Myć z Lublina.