Stal Mielec zwycięska z Lechem w Poznaniu po dwu golach z końcem meczu

Opublikowano: 01-05-2021

W 28 kolejce PKO BP Ekstraklasy 2020/21 piłkarze PGE FKS Stali Mielec sprawili sporą niespodziankę pokonując w wyjazdowym pojedynku Lecha Poznań. Dwie zwycięskie bramki strzelili w końcówce meczu.

W pierwszy dzień długiego majowego weekendu 2021, w stolicy Wielkopolski mieleccy piłkarze wygrali drugi wyjazdowy pojedynek sezonu 2020/21.

Stroną przeważającą przez cały mecz był Lech. Ekipa z Podkarpacia skupiała się na defensywie, grając w niej uważnie i ofiarnie co przyniosło trzypunktowy efekt.

Na dziesięć minut przed końcem gry “Kolejorz” zdobył gola po trafieniu reprezentanta Polski, w grupach juniorskich, młodzieżowych Tymoteusza Puchacza.

Zespół znad Wisłoki nie spasował. “Z dodatkiem szczęścia”, po wyrzutach piłki z autu przez wprowadzonego na ostatnie minuty spotkania Fina  Petteri Forsella, strzelił dwa gole.

Wyrównującą bramkę Stal zdobyła po samobójczym trafieniu defensora Poznanian, Ukraińca Wasyla Krawecia. Zwycięstwo i “szał radości” zapewniła jej bramka Hiszpana, Jonathana de Amo w doliczonym czasie gry.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa. Termin 5 maja 2021.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

28 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (1.5.2021), Lech Poznań – PGE FKS Stal Mielec 1-2 (0-0)

Bramki: 1-0 Puchacz (80), 1-1 (90-samobójcza), 1-2 de Amo (90+7).

Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Milić, Puchacz, Skóraś (65′ Sykora), Karlstrom (70′ Kwekweskiri), Ramirez, Kamiński (88′ Kraweć), Tiba, Johannsson (65′ Szymczak). Trener: Maciej Skorża.

PGE FKS Stal: Strączek – de Amo, Czorbadżijski, Flis, Dadok (73′ Granlund), Matras (84′ Forsell), Urbańczyk (84′ Jankowski), Tomasiewicz, Getinger, Mak (67′ Prokić), Domański (67′ Kolev). Trener: Włodzimierz Gąsior.

Sędziował: Jarosław Przybył z Kluczborka.

Żółte kartki:  Milić, Sykora – Mak, Matras.