Stomil Olsztyn ograny z końcem meczu przez Apklan Resovię

Opublikowano: 17-04-2021

Kolejny, bo czwarty komplet punktów wiosną 2021 zdobyli piłkarze Apklan Resovii Rzeszów, pokonując Stomil Olsztyn. Gola dającego tryumf zdobyli w ostatnich minutach meczu.

Moc pracy wykonali działacze “Pasiaków” by po trzydniowych odpadach deszczu i śniegu murawa boiska przy ulicy Wyspiańskiego nadawała do rywalizacji ich zespołu z ekipą ze stolicy Warmii i Mazur.

Było to wyrównane, zacięte spotkanie toczone na grząskiej murawie, które lepszym widowiskiem było w pierwszej odsłonie.

Częściej w posiadaniu piłki byli gospodarze, ale więcej sytuacji bramkowych stworzyli w nim goście. “Sovię” przed przerwą od utraty gola po uderzeniu z rzutu wolnego doświadczonego pomocnika, Wojciecha Łuczaka uratowała poprzeczka.

Po zmianie stron walki nie brakowało, a wygraną “Pasiakom” dało ładne trafienie z rzutu wolnego. Nad murem, w krótki róg bramki gości, strzeżonej przez wychowanka Stomilu 27-letniego Michała Leszczyńskiego, trafił 26-letni defensor, miejscowych Bartosz Jaroch. Emocji nie brakowało bo końca spotkania.

Dla nas bardzo ważne punkty, które niełatwo nam przyszły, bo ten mecz nie był fartowny dla Resovii. Sytuacje mieliśmy od początku, ale bramki nie było. Okazje były w pierwszej i drugiej połowie, oczywiście Stomil też miał kluczową sytuację ze stałego fragmentu. Wybroniliśmy się, a później mecz przebiegał w kierunku, kto zdobędzie bramkę, ten może to spotkanie wygrać. Zdobyliśmy gola ze stałego fragmentu i to dało nam bardzo, bardzo cenne punkty, w kontekście walki o utrzymanie. Zmiennicy fajnie uzupełnili to, co nam brakowało w meczu. Z tego się cieszymy. Brak Oliviera Podhorina związany jest z drobną kontuzją. Nie ryzykowaliśmy jego gry. Mam nadzieję, że szybko wróci do treningu. Jego zastępstwo dziś było jednak bardzo solidne – powiedział Radosław Mroczkowski, trener Apklan  Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec. Termin 24 kwietnia 2021.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2020/21 TUTAJ!

25 kolejka Fortuna 1 Ligi 2020/21 (17.4.2021)Apklan Resovia Rzeszów – Stomil Olsztyn 1-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Jaroch (85).

Resovia: Dybowski – Jaroch, Marković, Kubowicz, Słaby, Mikulec (70′ Antonik), Soljić, Wasiluk (70′ Hebel), Adamski (58′ Kiełbasa), Twardowski (58′ Demianiuk), Wróbel (83′ Zdybowicz). Trener: Radosław Mroczkowski.

Stomil: Leszczyński – Bucholc, Byrtek, Remisz, Carolina, Sierant, van Huffel, Skrzypczak (80′ Tecław), Szramka (46′ Szczutowski), Łuczak, Mysiorski (69′ Kuświk). Trener: Dariusz Fabianowicz.

Sędziował: Paweł Malec z Łodzi.

Żółte kartki: Jaroch – van Huffel, Byrtek.