Apklan Resovia ogrywa ŁKS Łódź. Wygrywa trzeci raz wiosną 2021 i trzeci raz gola zdobywa Jakub Wróbel

Opublikowano: 10-04-2021

Piłkarski team Apklan Resovii Rzeszów zwyciężył w 7 meczu Fortuna 1 Ligi 2021 roku pokonał mający aspiracje powrotu do PKO BP Ekstraklasy, ŁKS Łódź. To jego trzeci wygrany pierwszoligowy bój wiosną 2021.

Team “Pasiaków” nie przestraszył się łódzkiej ekipy, która była faworytem pojedynku i pokonując ją radował się z piątego pierwszoligowego tryumfu sezonu 2020/21.

Do zdobycia gola lepsze wrażenie sprawiali piłkarze ze stolicy Podkarpacia, prezentując ambitną, waleczną, nieustępliwą postawę.

Łodzianie po stracie bramki ruszyli do ataków, które nie dały im punktów bo “Sovia” dobrze spisywała się w defensywie, groźnie kontrując.

Strzelec zwycięskiego gola, wypożyczony ze Stali Mielec, gracz ofensywy Jakub Wróbel, który sezon 2020/21 zaczynał w… ŁKS Łódź, trafił wiosną 2021 już trzeci raz do bramki rywali “Sovii”.

Wszystkie dotychczasowe pojedynki, w których gole zdobywał 29-latek były to zwycięskie mecze Rzeszowian, którzy do pierwszej dekady kwietnia 2021, z siedmiu rozegranych spotkań rundy rewanżowej Fortuna 1 Ligi, wygrali trzy.

Goście najdogodniejszą okazję do wyrównania mieli na dziesięć minut przed końcem spotkania. Wtedy to Hiszpan, José Antonio Ruiz Lopéz “Pirulo” trafił w poprzeczkę.

–  Takiego meczu oczekiwałem od mojej drużyny. Pełne zaangażowanie od pierwszej minuty. Mieliśmy optyczną przewagę i sporo sytuacji w pierwszej połowie. Druga połowa od początku z dobrą determinacją. Bramka to było to, co nas interesowało od początku, bo mieliśmy sytuacje niezamienione na gola. Zespół pracował ciężko na to. Nagrodą są trzy punkty, istotne w walce o utrzymanie i bardzo cenne – powiedział trener Apklan Resovii Rzeszów, Radosław Mroczkowski.

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – Stomil Olsztyn. Termin 17 kwietnia 2021.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2020/21 TUTAJ!

24 kolejka Fortuna 1 Ligi 2020/21 (10.4.2021)Apklan Resovia Rzeszów – ŁKS Łódź 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Wróbel (57).

Apklan Resovia: Dybowski – Jaroch, Podhorin, Kubowicz, Słaby, Mikulec (81′ Antonik), Soljić, Wasiluk, Adamski (65′ Demianiuk),  Zdybowicz (54′ Twardowski), Wróbel (81: Hebel). Trener: Radosław Mroczkowski.

ŁKS: Malarz – Nawotka (46′ Rozwadowicz), Dąbrowski, Sobociński, Marciniak, Pirulo, Trąbka (62′ Sajdak), Klimczak (72′ Sekulski), Rygaard, Tosik, Janczukowicz (62′ Ricardinho). Trener: Ireneusz Mamrot.

Sędziował: Tomasz Wajda z Żywca.

Żółte kartki: Twardowski, Soljić – Marciniak, Nawotka, Sekulski.