Apklan Resovia na remis z Odrą Opole. Rzeszowianie po szóstym meczu wiosny mają tyle punktów co rundzie jesiennej

Opublikowano: 03-04-2021

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów w spotkaniu z Odrą Opole 10, raz w sezonie 2020/21 wywalczyli ligowe punkty Fortuna 1 Ligi. "Pasiaki" w spotkaniu 23 serii gier pierwszoligowego szczebla zremisowały szósty mecz.

Po dwudziestu minutach dziesiątego gospodarskiego spotkania Apklan Resovii Rzeszów w Fortuna 1 Lidze 2020/21, słupek trzykrotnie stanął obu zespołom “na drodze” piłki do siatki.

Dwukrotnie trafili w niego piłkarze Odry Opole, a raz zrobił to napastnik “Sovii” 28-letni Jakub Wróbel.

Goście, którzy w pierwszej części prezentowali się lepiej od gospodarzy na przerwę schodzili wygrywając, po niefortunnym zagraniu, kiksie defensora Rzeszowian Dawida Kubowicza, który trafił do swej bramki

Po zmianie stron Rzeszowianie, ruszyli do ataków i zdecydowanie przeważali, a 34-letni wychowanek Unii Tarnów, strzelec samobójczej bramki “odkupił” swe winy, ustalając jak się okazało wynik pojedynku, choć okazje na kolejne gole miały obie drużyny.

W szóstym pierwszoligowym pojedynku wiosny 2021 Apklan Resovia remisując z Odrą Opole, zdobyła 9 punkt, czyli tyle co ugrała 17 ligowych bojach jesieni 2020.

– Przyszedł ten moment z bramką samobójczą, to trochę podcięło nam skrzydła, ale wydaję mi się, że w drugiej połowie ta nasza determinacja, to że też zespół dążył do tego żeby zmienić, spowodowało że odrobiliśmy straty, ale mieliśmy też parę fajnych sytuacji, trochę zabrakło. Może było za nerwowo, może za szybko chcieliśmy doprowadzić do tej finalizacji, stąd gdzieś te sytuacje się nie zamieniły na bramki, bo też ta poprzeczka, już tą piłkę widziałem w bramce– stwierdził Radosław Mroczkowski, szkoleniowiec Apklan Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – ŁKS Łódź. Termin 10 kwietnia 2021.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2020/21 TUTAJ!

23  kolejka Fortuna 1 Ligi 2020/21 (3.4.2021), Apklan Resovia Rzeszów  – Odra Opole 1-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Kubowicz (40-samobójcza), 1-1 Kubowicz (70).

Apklan Resovia: Dybowski – Marković (61′ Adamski), Podhorin, Kubowicz, Słaby, Jaroch, Kuczałek (46′ Wasiluk), Sojlić, Mikulec, Twardowski (46′ Zdybowicz), Wróbel. Trener: Radosław Mroczkowski.

Odra: Kuchta – Żemło, Wypych, Matuszewski, Mikinic, Nowak (74′ Gancarczyk), Trojak, Niziołek (82 Kort), Drewniak, Janus,  Czapliński (74 Piech). Trener: Piotr Plewnia.

Sędziował: Jacek Małyszek z Lublina.

Żółte kartki: Wasiluk, Sojlić – Trojak.