Developres SkyRes Rzeszów przegrał pierwszy półfinał Tauron Ligi 2020/21

Opublikowano: 29-03-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów w rozegranym w stolicy Podkarpacia pierwszym boju półfinałowym Tauron Ligi 2020/21 uległy ŁKS Commercecon Łódź. Gra toczy się do dwu zwycięstw.

Pierwsza partia spotkania rozgrywanego w ostatni poniedziałek marca 2021, długo toczyła się pod dyktando zespołu gości, dobrze radzącego sobie w zagrywce i bloku. Przyjezdne wygrywały 20-15.

Rzeszowianki nie pasowały, poczynały sobie coraz lepiej i doprowadziły do gry na przewagi, ale ostatnie piłki należały do teamu słowackiego szkoleniowca, Michała Maska.

W drugim secie drużyny punktowały seriami, prowadzenie się zmieniało, ale na końcu znów lepsze były łodzianki, które w trzeciej  odsłonie brylowały w defensywie i wyprowadzały skuteczne kontry co dało wygranego seta i mecz.

Najskuteczniejszą zawodniczką trwającego 93 minuty spotkania była rutynowana zawodniczka ŁKS Commercecon Katarzyna Zaroślińska-Król. Niedawna atakująca “Rysic” z Rzeszowa zdobyła 20 punktów.

Kolejne mecz rozegrany zostanie w Wielki Piątek, 2 kwietnia 2021 w Łodzi.

1 mecz półfinałowy Tauron Ligi 2020/2021  (29.3.2021)Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 0-3 (25-27, 23-25, 23-25), stan rywalizacji 1-0 dla  ŁKS Commercecon Łódź

Developres SkyRes: Krajewska, Van Ryk, Polańska, Efimienko-Młotkowska, Blagojević, Fidon-Lebleu, Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Kaczmar, Rasińska, Grabka, Lazić. Trener: Stephane Antiga.

ŁKS Commercecon: Bongaerts, Zaroślińska-Król, Ninković, Alagierska, Wójcik, Lazović, Saad (libero) oraz Strasz, Pacak, Kalandadze. Trener: Michal Masek.

Sędziowali: Paweł Burkiewicz i Piotr Kasprzyk.