Stal Mielec pierwszy raz ligowo zwycięska w 2021 roku

Opublikowano: 15-03-2021

W siódmym ligowym meczu 2021 roku piłkarze PGE FKS Stali Mielec wygrali pierwszy raz w 2021 roku. W połowie marca ograli ekipę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Oba zespoły to ekstraklasowi beniaminkowie 2020/21.

Drużyny z Mielca i Bielska-Białej walczą o utrzymanie na ekstraklasowym szczeblu 2020/21 i był to wielce ważny dla nich pojedynek.

Do 25 minuty ton boiskowym wydarzeniom  nadawali Stalowcy, ale nie potrafili tej przewagi bramkowo udowodnić. Z czasem“Górale”  przejęli inicjatywę.

Doświadczony Kamil Biliński, mający za sobą oprócz występów na polskich boiskach, gry na Litwie, Rumunii, po ponad pół godzinie gry, wykorzystując mało zdecydowaną postawę defensywy gospodarzy wyprowadził Bielszczan na prowadzenie.

Druga połowa zaczęła się od nadal trwającej przewagi gości, ale to Mielczanie zdobyli dwa gole i wygrali. Najpierw ich wychowanek defensor Krystian Getinger uderzeniem z 10 metrów z półobrotu w górny róg pokonał golkipera gości Michała Peskovica.

Zwycięskiego gola po zamieszaniu podbramkowym z nieco mniejszej odległości, niż wyrównującego gola strzelił z pomocnik Marcin Flis. Goście mimo zażartych ataków w końcówce pojedynku nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Pomocnik Mielczan Robert Dadok, w doliczonym czasie gry ukarany został drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Styl nie był taki jak z Lechią, jak z Wisłą w drugiej połowie, bo gra się nie kleiła, ale to z racji tego, że mieliśmy innego przeciwnika i inna była stawka tego spotkania. Powiedzieliśmy sobie, że tutaj piękno nie jest ważne. Liczy się tylko wygrana – stwierdził Leszek Ojrzyński, trener Mielczan.

Najbliższy mecz: Wisła Kraków – PGE FKS Stal Mielec. Termin 21 marca 2021.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

21 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (15.3.2021), PGE FKS Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Biliński (32), 1-1 Getinger (52), 2-1 Flis (70).

PGE Stal: Strączek –  Czorbadżijski, de Amo (62′ Tomasiewicz), Flis, Granlund (46′ Dadok), Domański, Matras, Forsell (73′ Mak, 88′ Zjawiński), Getinger, Kolev, Prokić (46′ Jankowski). Trener: Leszek Ojrzyński.

Podbeskidzie: Pesković – Modelski (89′ Wilson), Janicki, Rundić, Mamić (77′ Sierpina), Danielak (68′ Marzec), Bieroński, Kocsis, Hora (68′ Rzuchowski), Roginić, Biliński. Trener: Robert Kasperczyk.

Sędziował: Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Żółte kartki: Dadok – Biliński, Rundić.

Czerwona kartka: Dadok (90+4, druga żółta).