Górnik tak jak w Łęcznej, tak i w Rzeszowie ogrywa Apklan Resovię – zdjęcia

Opublikowano: 06-03-2021

W pojedynku 19 kolejki Fortuna 1 Ligi 2020/21, Apklan Resovia Rzeszów uległa Górnikowi Łęczna. Popularne "Pasy" z zespołem z Lubelszczyzny przegrały w takich samych rozmiarach jak jesienią 2020.

W pojedynku beniaminków Fortuna 1 Ligi 2020/21, aspirujący do czołowych lokat Łęcznianie sięgnęli po komplet punktów, które z walczącymi o utrzymanie się Rzeszowianami zdobyli po zażartej walce, toczonej na grząskiej murawie.

Górnik przeważał w ofensywie, Apklan Resovia solidnie spisywała się w defensywie i starała się odpierać ataki przyjezdnych. Nie wszystkie je udało się powstrzymać i nie zdobyła punktów.

Faworyzowany Górnik objął prowadzenie na kilka minut przed końcem pierwszej połowy kiedy do bramki gospodarzy trafił Ukrainiec, Sergiej Krykun, w poprzednim sezonie 2019/20 zawodnik “Sovii”.

W drugiej odsłonie, będącej mniej dynamiczną niż pierwsza połowa, Apklan Resovia nie potrafiła odmienić losów pojedynku, który zakończył się skuteczną kontrą Górnika i drugim zdobytym golem.

Gościom najbardziej zagrażał 28-letni napastnik Jakub Wróbel, jesienią zawodnik ekstraklasowej PGE FKS Stali Mielec. Z końcem drugiego kwadransa meczu trafił w słupek, a z początkiem drugiej połowy spotkania w poprzeczkę bramki gości.

– Wygrał zespół skuteczniejszy. Brakowało mam wykończenia, zimnej krwi. Mogę pochwalić zespół za to, że była determinacja – stwierdził Radosław Mroczkowski, trener Rzeszowian.

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – Miedź Legnica. Termin 13 marca 2021.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2020/21 TUTAJ!

19 kolejka Fortuna 1 Ligi 2020/21 (6.3. 2021)Apklan Resovia Rzeszów – Górnik Łęczna 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Krykun (37), 0-2 Jagiełło (90+5).

Apklan Resovia: Dybowski – Jaroch, Podhorin, Marković, Demianiuk (66′ Antonik), Sojlić, Wasiluk (76′ Kuczałek), Adamski (56′ Hebel), Słaby, Zdybowicz (66′ Twardowski), Wróbel. Trener: Radosław Mroczkowski.

Górnik: Gostomski – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro, Krykun (90′ Kukułowicz), Stromecki, Kalinkowski (70′ Cierpka), Struski, Mak (70 Jagiełło), Wojciechowski (81′ Banaszak). Trener Kamil Kiereś.

Sędziował: Daniel Kruczyński z Żywca.

Żółte kartki: Marković, Hebel – Mak, Baranowski, Nowaczek (rezerwowy).