W meczu drużyn zagrożonych degradacją z PGNiG Superligi Tarnów zwycięża Mielec

Opublikowano: 28-02-2021

Szczypiorniści SPR Stali Mielec w pojedynku 15 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 ulegli na wyjeździe rywalowi z nieodległego sąsiedztwa, Grupie Azoty SPR Tarnów. Zespół nad Wisłoki jest przedostatni w tabeli.

W drugiej w sezonie 2020/21 grze teamów plasujących się w dolnych rejonów tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn, ekipa z Małopolski odniosła drugie zwycięstwo nad drużyną z Podkarpacia.

Wygrana ta zbliżyła drużynę Grupy Azotów SPR do zachowania miejsca na najwyższym krajowym szczeblu szczypiorniaka na kolejne rozgrywki, a oddaliła od tego celu SPR Stal.

Pionierski kwadrans toczonego w ostatni dzień lutego 2021 pojedynku Grupy Azoty SPR – SPR Stal należał do gospodarzy. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy goście znad Wisłoki, doprowadzili do remisu.

Niebawem kary dwu minut wśród popularnych “Czeczeńców” otrzymali kolejno Rafał Krupa, Łukasz Janyst, Goran Andelić i pierwszą połowę kończyli oni z czterema zawodnikami na boisku.

Po zmianie stronie stron inicjatywa należała do Tarnowian, którzy w połowie drugiej części osiągnęli przewagę 19-12, a potem kontrolowali przebieg spotkania i pewnie zwyciężyli.

Najbliższy ligowy mecz: SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn. Termin 6 marca 2021.

Tabela i wyniki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 TUTAJ!

Mecz 15 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 (21.2.2021), Grupa Azoty SPR Tarnów – SPR Stal Mielec 24-20 (11-10)

Grupa Azoty SPR: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 2, Wojdan 4, Sanek, Kowalik, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu 2, Mrozowicz 2, Zahirović 4, Yoshida 1, Wajda, Pedryc. Trener: Patrik Liljestrand.

SPR Stal: Andelić, Witkowski – Petrović 5, Monczka 5, Wilk 2, Janyst 2, Oliviera, Mochocki, Flont, Nowak, Wołyncew 1, Wojdak 2, Ivanović, Krupa 2, Adamczuk 1, Krytski. Trener: Marek Motyczyński.

Kary: 4 i 4 minuty.