Ten pierwszy zwycięski raz Lechii w meczu ze Stalą w Mielcu

Opublikowano: 27-02-2021

Lechia Gdańsk pierwszy raz w historii gier ze Stalą Mielec w najwyższej krajowej lidze, ograła ją w wyjazdowym pojedynku. Był to mecz 19 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2020/21, jaki odbył się z końcem lutego 2021.

Mielczanie bój z rywalem z Pomorza, rozpoczęli wielce ofensywnie i już chwilę po pierwszym gwizdku sędziego zespół z Gdańska od utraty gola uratowała poprzeczka. Trafiło w nią uderzenie 31-letniego fińskiego pomocnika teamu znad Wisłoki, Petteri Forsella.

Zespół znad Wisłoki przeważał nad rywalem. Gola jednak nie zdobył, a udało się to napastnikowi Gdańszczan, Łukaszowi Zwolińskiemu byłemu reprezentantowi Polski U20, tuż przed czasem na przerwę.

Stalowcy twierdzili, że w bramkowej akcji był faul, ale po analizie VAR arbiter gola uznał. W drugiej części pojedynku gospodarze nie ustawali w atakach starając się wywalczyć punkty.

Nie byli w jednak stanie pokonać doskonale spisującego się golkipera przyjezdnych, bohatera spotkania 36-letniego Słowaka, Dusana Kuciaka.

Gdańszczanie mimo zaciekłych ataków teamu PGE FKS Stal, którego pomocnik 30-letni Mateusz Matras na koniec spotkania, w piątej minucie doliczonego trafił w poprzeczkę czasu gry, odnieśli trzecią wygraną z rzędu, i trzecią bez straty gola

Był to 20 w historii ligowy pojedynek zespołów z Mielca i Gdańsk na ekstraklasowym szczeblu. 6 wygrany przez ekipę z Pomorza.

– Dziś byliśmy górą, dziś byliśmy lepszą drużyną w pierwszej i drugiej połowie. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, a z drugiej strony nie mamy zwycięstwa ani remisu. Oddajemy trzydzieści strzałów, dziesięć celnych, czternaście kornerów mamy – stwierdził po meczu Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec Mielczan.

Nie zagraliśmy wielkiego meczu i trzeba to otwarcie powiedzieć. Natomiast ważne jest, żeby wygrywać takie mecze, w których gramy nie tak, jakbyśmy chcieli. Też wolę, jak jest więcej futbolu w futbolu, natomiast dzisiaj to był mecz walki. Przestrzegałem drużynę, że Stal to jest niebezpieczna drużyna grająca fizyczny futbol i czeka nas tu ciężka przeprawa – powiedział po zakończonym pojedynku Piotr Stokowiec, trener ekipy z Gdańska.

PGE FKS Stal Mielec w czterech dotychczasowych ligowych grach wiosny 2021 jeszcze nie wygrała. Najbliższy mecz PGE FKS Stali Mielec to zaległy z pierwszej dekady lutego pojedynek z Wisłą Płock. Termin 4 marca 2021.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

19 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (27.2.2021), PGE FKS Stal Mielec – Lechia Gdańsk 0-0

PGE FKS Stal: Strączek – Granlund (69′ Dadok), de Amo Perez, Czorbadżijski (79′ Mateusz Mak), Getinger,  Jankowski (79′ Prokic), Domański, Matras, Forsell, Flis, Kolev (69′ Zjawiński). Trener: Leszek Ojrzyński.

Lechia: Kuciak – Fila, Tobers, Maloca, Pietrzak, Ceesay (72′ Conrado), Biegański, Kubicki, Gajos (88′ Makowski), Zwoliński, Paixao. Trener: Piotr Stokowiec.

Sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy.

Żółte kartki: Domański – Tobers, Fila.