Stal rozbita przez Lecha II w pionierskiej ligowej grze 2021

Opublikowano: 27-02-2021

W pierwszym meczu 2021 roku piłkarze drugoligowej Stali Rzeszów przegrali 5-1 we Wronkach, z Lechem II Poznań. Był to ostatni mecz pierwszej rundy sezonu 2020/21.

Drugoligowy team Stali Rzeszów, debiutancki pojedynek pod wodzą trenera Daniela Myśliwca zaczął agresywnie, przeważał na boisku i  i po kilku minutach wygrywał z będącymi w ogonie tabeli Poznaniakami.

Rezerwy popularnego “Kolejorza”, którymi pioniersko z trenerskiej ławki dowodził Artur Węska, z czasem uporządkowały swą grę i poczynały sobie lepiej od przyjezdnych.

Stalowcy od 25 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla faul w polu karnym, ich defensora Damiana Kostkowskiego. Gospodarze zaczęli dominować na placu boju odnosząc efektowną, przekonywującą wygraną.

Rzeszowianie okazję do najbliższej punktowej zdobyczy będą mieli 6 marca 2021, kiedy na Dolnym Śląsku, walczyć będą z Górnikiem Polkowice, który na starcie sezonu 2020/21 ograli w stolicy Podkarpacia.

Tabela i wyniki 2 Ligi 2020/21 TUTAJ!

19 kolejka 2 Ligi 2020/21 (27.2.2021), Lech II Poznań – Stal Rzeszów 5-1 (2-1)

Bramki: 0-1 Laskowski (8-samobójcza), 1-1 Kriwiec  (26 – rzut karny), 2-1 Karbownik (42), 3-1 Karbownik (46), 4-1 Marchwiński (65), 5-1 Marchwiński (67).

Lech II: Bąkowski – Borowski, Onsorge, Dejewski, Palacz, Laskowski (79′ Białczyk), Kozubal, Marchwiński (79′ Ławrynowicz), Szramowski (72′ Ratajczyk), Kriwiec (69′ Jacenko), Karbownik (72 Smajdor). Trener: Artur Węska.

Stal: Kaczorowski – Sylwestrzak (66′ Olejarka), Kostkowski, Fojut (57′ Góra), Głowacki, Michalik (39′ Wolski), Szczepanek, Reiman,  Pieczara (66′ Goncerz), Maciejewski (66′ Mustafaev), Sławek. Trener Daniel Myśliwiec.

Sędziował: Marcin Kochanek z Opola.

Żółte kartki: Onsorge, Palacz – Kostkowski, Sylwestrzak, Maciejewski, Sławek, Goncerz, Artur Węska – trener.

Czerwona kartka: Kostkowski.