Debiut trenera bez punktów. Faworyzowany Górnik zwycięża SPR Stal

Opublikowano: 21-02-2021

Zespół szczypiornistów SPR Stali Mielec w pionierskiej grze pod trenerską wodzą Marka Motyczyńskiego uległ Górnikowi Zabrze. Ekipa ze Śląska była faworytem meczu i pewnie wywiązała się z tej roli.

Oba zespoły rozpoczęły pojedynek sporo uwagi poświęcając defensywie co sprawiło, że po czterech jego minutach na tablicy wynik był bezbramkowy.

Górnicy objęli prowadzenie po golu lewoskrzydłowego Jana Czuwary, który był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

Mielczanie pierwszy raz trafili do bramki gości w 7 minucie. Z końcem w pierwszej części gospodarze razili nieskutecznością i Śląska drużyna, która też miała problemy w ofensywie, na przerwę z  schodziła z trzema bramkami przewagi.

Po zmianie stron Stal nieustępliwie walczyła z Górnikiem, nawet jednobramkowo wygrywając. W ostatnim kwadransie spotkania, które transmitowała live TV Sport na placu gry dominowali już jednak przyjezdni zasłużenie tryumfując.

Najbliższy ligowy mecz Mielczan to spotkanie 28 lutego 2021 z Grupą Azoty SPR Tarnów.

Tabela i wyniki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 TUTAJ!

Mecz 14 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 (21.2.2021), SPR Stal Mielec – Górnik Zabrze 17-22 (7-10)

SPR Stal: Andelić, Witkowski – Ivanović 3, Wołyncew 1, Wojdak 2, Krupa 3, Oliveira 3, Petrović 3, Wilk, Adamczuk, Monczka 2, Nowak, Janyst, Krytski, Flont. Trener: Marek Motyczyński.

Górnik: Galia, Skrzyniarz – Gogola 2, Kondratiuk, Sluijters 1, Czuwara 8, Bis, Buszkow 6, Adamuszek, Łyżwa, Dudkowski 1, Tomczak 3, Daćko 1. Trener: Marcin Lijewski.