Lekkoatleci LKS Stal Mielec z 7 medalami HMP 2021 w U18 i U20. Na podium też Resovia i Tiki-Taka

Opublikowano: 14-02-2021

W weekend 12-14 lutego 2021 w Toruniu, 7 medale HMP U18 i U20, lekkiej atletyce zdobyła LKS Stali Mielec. Medale wywalczyli też sportsmeni innych klubów z naszego regionu Rzeszowszczyzny.

Reprezentacja Podkarpacia w Halowych Mistrzostwach Polski 2021 w Toruniu w kategoriach wiekowych U18 i U20 liczyła 50 zawodniczek i zawodników. Wywalczyła ona 14 medali (3 złote, 7 srebrnych, 4 brązowe).

Połowę z tych krążków zdobyli zawodniczki i zawodnicy teamu Ludowego Klubu Sportowego Stal Mielec. Z klubów naszego regionu Rzeszowszczyzny, medale zdobyli też reprezentanci CWKS Resovii Rzeszów i Tiki-Taka Kolbuszowa.

W klasyfikacji medalowej HMP 2021 Mielczanie zajęli 5 miejsce. Podkarpacie w klasyfikacji województw uplasowało się na 6 pozycji.

Medaliści z naszego regionu Rzeszowszczyzny: złoto – Cristian Ielo (LKS Stal Mielec/chód 5 kilometrów U-18), Kamil Piecuch (LKS Stal Mielec/chód 5 kilometrów U-20), srebro – Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa/biegi na 60 i 200 metrów U-20), Martyna Gaweł (LKS Stal Mielec/bieg na 200 metrów U-18), Oliwier Wdowik (CWKS Resovia Rzeszów/bieg na 60 metrów U-20), Jakub Róg (LKS Stal Mielec/trójskok U-18 brąz – Julita Małaszewicz (LKS Stal Mielec/bieg na 3 kilometry U-20), Daniel Kamiński/LKS Stal Mielec/skok w dal U-18), Oliwier Wdowik (CWKS Resovia Rzeszów/bieg na 200 metrów U-20), Hubert Wójcik (LKS Stal Mielec/bieg na 5 kilometrów U-20).

Pozostali medaliści z Podkarpacia to: złoto – Michał Zieleń (Technik Trzcinica/bieg na 3 kilometry U-20), srebro – Anna Kicińska (Tempo 5 Przemyśl/rzut kulą U-18 ), Kacper Gołąbek (Stal Nowa Dęba/chód na 5 kilometrów U-18).