Finał PP 2020/21 nie dla Developres SkyRes Rzeszów

Opublikowano: 13-02-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów nie zagrają w finale Pucharu Polski 2020/21. Popularne "Rysice" w ćwierćfinałowym pojedynku uległy po pięciosetowym pojedynku zespołowi Grupy Azoty Chemika Police.

W starciu finalistów dwu ostatnich edycji Pucharu Polski, trwającym  160 minut, po pasjonującym boju, lepsze były Policzanki.

W pierwszym secie rozgrywanego w stolicy Podkarpacia pojedynku, przyjezdne słabo spisywały się w ataku, miały problemy z blokiem co wykorzystały “Rysice” i tryumfowały.

W drugiej odsłonie, po początkowo wyrównanym boju, lepiej prezentowała się drużyna gości, która ją wygrała, jak i też trzeciego, wielce zaciętego seta, tryumfując w nim po dobrej końcówce.

Czwarta partia to dominacja gospodyń. Tie-brak był zażarty, a ekipa Chemika odskoczyła z jego końcem. MVP meczu została serbska atakująca “Chemicznych”, zdobywczyni największej ilości punktów, bo aż 38, Jovana Brakočević-Canzian.

Ćwierćfinał PP 2020/21, (12 luty 2021)Developres SkyRes Rzeszów – Azoty Chemik Police 2-3 (25-19, 19-25, 26-28, 25-19, 13-15)

Developres SkyRes: Krajewska, Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Van Ryk, Fidon-Lebleu, Polańska oraz Krzos (libero), Grabka, Lazić. Trener: Stéphane Antiga.

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Strantzali, Kąkolewska, Brakočević-Canzian, Grajber, Wasilewska oraz Maj-Erwardt (libero), Baijens, Łukasik, Bałdyga 1 Mędrzyk. Trener: Ferhat Akbas.

Sędziowali: Janusz Cyran i Marek Krubski.