Chrobry zwycięża Stal w Mielcu w meczu drużyn walczących o utrzymanie

Opublikowano: 13-02-2021

Zespół Chrobrego Głogów pokonał SPR Stal Mielec w zaległym spotkaniu 8 serii gier PGNiG Superligi Mężczyzn. Mielczanie ulegli ekipie z Dolnego Śląska chociaż wygrywali pięcioma golami.

SPR Stal przegrała z ekipą z Chrobrego ważny mecz. Pojedynek o tak zwane “sześć punktów” bo oba teamy sąsiadują ze sobą w tabeli i rywalizują o pozostanie w PGNiG Superlidze na sezon 2021/22.

Spotkanie było wyrównanym, emocjonującym handballowym spektaklem. Bardzo dobrze spisywał się w bramce gospodarzy Krystian Witkowski, ale okazało się to zbyt mało by ograć Głogowian.

Po pierwszej połowie wygranej przez Mielczan jednym golem, na dziesięć minut przed końcem meczu prowadzili oni różnicą pięciu bramek i wydawało, że wygrają to arcyważne spotkanie.

Końcówka należała do gości z szóstego co do wielkości miasta Dolnego Śląska, którzy wykorzystując niefrasobliwość i błędy poczynań gospodarzy cieszyli się z wygranej.

Mecz zaległy 8 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 (13.2.2021), SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów 26-27 (14-13)

SPR Stal: Witkowski, Wiśniewski – Wojdak 6, Wilk 2, Chodara 4, Ivanović 3, Petrović 5, Valyntsau 5, Monczka, Oliveira, Nowak, Janyst, Krytski. Dawid Nilsson.

Chrobry: Stachera – Tilte 1, Bekisz 3, Przysiek 1, Orpik 3, Sadowski 2, Zdobylak 8, Krzysztofik 1, Babicz, Grabowski 5, Jamioł 2, Klinger 1. Trener Witalij Nat

Sędziowali: Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona z Krakowa.

Kary: 14 i 8 minut.